Výlet na Spišský hrad

Igor, 3 Apr 2012 - upravené 11 Mar, 2016

V nedeľu 1. apríla sme si (ôsmi a pes) zorganizovali výlet na Spišský hrad, svojou rozlohou najväčší v strednej Európe a zapísaný v kultúrnom dedičstve UNESCO. Keďže fúkal studený vietor a prehnala sa snehová metelica, návštevníkov bolo málo. Prístupný bol celý areál. Nerušene sme sa prešli nádvorím, pozreli interiér, vyšli na vežu. Sprievodkyňa nám pútavo porozprávala o jeho histórii. Aj keď sme už na hrade viackrát boli, bol to pre nás hlboký zážitok. Toto miesto dýcha dejinami mnohých  národov už viac ako päť tisíc rokov. Potešila nás informácia, že najvzácnejšia budova románsky palác sa bude zastrešovať. Na Spišskom salaši sme si pochutnali na slovenských špecialitách. Po ceste domov sme v Kluknavskej mliekárni nakúpili bryndzu, oštiepky a parenice. Ešte sme stihli aj nazbierať vzácny a liečivý cesnak medvedí za Kojšovom pod Turniskami.

Hoci sme premrzli, bol to príjemne strávený deň.

Pridať komentár

*