Hromničné dni na Hrešnej a návšteva Zoo

Judka, 7 Mar 2012 - upravené 8 Mar, 2012

Prvú slnečnú marcovú sobotu sa na Hrešnej uskutočnili hromničné dni (pôvodné slovanské sviatky, ktoré znamenali predzvesť jari) vedené Žiarislavom Švickým (www.ved.sk). Spolu s dorkáčmi sme tam šli pešo po nenáročnom ale zľadovatenom turistickom chodníku. Došli sme v pravú chvíľu, keď Žiarislav učil kroky divotancov. Vypočuli sme si aj ako sa v rôznych kútoch sveta vypracúvavala koža kedysi a ako sa vypracúva prírodným spôsobom dnes. Sympatický Mexičan Temok zachovávajúci aztécku kultúru, komunikujúci s duchmi prírody pôsobivo zaspieval a zabubnoval. Chvíľu sme posedeli a zohriali sa pri ohníku v indiánskom tee pee.  Deň pre nás ešte nekončil, nasledovala návšteva Zoo v Kavečanoch. Najviac nás prekvapil zdraviaci sa krkavec. Päťkrát nám pozdravil „Ahoj“. Milučké boli tulene, opičky,… Podvečer sme spoločníkov odviezli do Dorky a pokračovali sme v programe v etnografickom múzeu v Humne, kde sa konal koncert Horany so synom a Žiarislava s Bytosťami s tancovačkou.
Bol to dlhý deň plný zážitkov, ponaučení a zábavy.
V nedeľu sme sa porozprávali so Žiarislavom o aktuálnych spoločenských témach.
(Eva,Erik,Igor,Judka)

Pridať komentár

*