Novembrové celodenné stretnutie kruhu 2016

Igor, 12 Nov 2016 - upravené 13 Sep, 2017

V sobotu 5. novembra sa uskutočnilo ďalšie celodenné stretnutie kruhu Škola života – Dúha na Vrátnej ulici v Košiciach. Okrem košičanov prišli aj priatelia z Prešova, Humenného a Michaloviec. Zišlo sa nás okolo 30 a my sme sa tešili z opätovného stretnutia, možnosti vymeniť si skúsenosti, porozprávať sa, vzájomne sa podporiť na nikdy nekončiacej ceste práce na sebe.
Stretnutie zahájila svojou prednáškou Marika z Humenného, ktorá nám priblížila svoje videnie pojmov spravodlivosti a lásky. Zamerala sa na rozdiely v tom, ako ich vnímame pozemsky a ako sú vnímané z pohľadu ducha. Na túto tému sa rozvinula podnetná diskusia.
Pani Magda nám ďalej porozprávala o svojej ceste do školy ruského pedagoga Michaila Petroviča Štetinina. Svoje zaujímavé rozprávanie podložila fotografiami a videami a tak nečudo, že po množstve otázok sme naraz zistili, že sa obed posunul o hodinu.
Na obed sa podávala vegetariánska fazuľová polievka pripravená špeciálne pani Annou na princípe varenia podľa piatich elementov, zeleninový šalát a bryndzová nátierka. Nechýbali ani koláče a iné dobroty prinesené niektorými účastníčkami, ktoré tak tiež prispeli k stolu hojnosti, za čo im ďakujeme.
Hlavným bodom poobedňjšieho programu bola Michalova prednáška, v korej nám priblížil myšlienky Jána Ámosa Komenského. Uvedomili sme si ako aktuálne je aj dnes jeho dielo. Už pred toľkými storočiami videl tento velikán dopredu a dokázal s nadhľadom a citom hovoriť o základných otázkach ľudského bytia. Kto sme, odkiaľ a kam kráčame a pred akými úlohami stojí ľudstvo budúcnosti.
Po záverečnom spoločnom čítaní a stíšení sme sa rozišli do domovov plní dojmov, inšpirácií a predsavzatí do ďalšej práce.

Pridať komentár

*