Lipovce 2017

Igor, 12 Sep 2017 - upravené 24 Apr, 2019

Začiatkom augusta sme sa opäť zišli na spoločnom štvordennom stretnutí v Lipovciach. Tohto roku sa nás zišlo 39, z toho 9 detí. Prišli sme sa navzájom obohatiť o svoje skúsenosti a povzbudiť do ďalšej práce.  Spája nás snaha o prácu na sebe, na svojom myslení a cítení, aby sme sa stali vedomými, celistvými a radosť šíriacimi ľuďmi. Jediný spôsob ako zmeniť svet, je zmeniť seba.  A tak sa o to už nejaký ten piatok usilujeme s väčšími či menšími úspechmi. Občas si nás život každého vyskúša a ide to akoby od deviatich k piatim, ale aj snaha sa ráta. Preto je dobré stretnúť sa s podobne zmýšľajúcimi, je to ako načerpať z prameňa pokoja, občerstviť sa pri studničke. V každodennom víre je tendencia upadať do stereotypu, robiť veci povrchne a potom na podobných stretnutiach sa znova a po stý raz objavuje to … aha. Vďaka a chvála tým, ktorí sa prišli podeliť. Aj keď sa už poznáme roky, vieme aké to je – pripravovať sa, postaviť sa pred ľudí, ísť tak povediac s kožou na trh, zdieľať svoje presvedčenie. Vďaka a chvála za prijatie a toleranciu, snahu o pochopenie priateľa, aj za spoločný spev v kruhu. Vypočuli sme si prednášky o potrebe presvetľovať všetko cez naše vnútro, všetky tie zákutia a prežité situácie, deje spracované aj nespracované, vytvárať svojím cítením dobrodejné bytosti. Vypočuli sme si o dôležitosti prvého prikázania a o jeho prežívaní v prítomnom okamihu. Ženy sa stretli pri spoločnej príprave zdravých jedál, naučili sa pripravovať voňavé a liečivé olejčeky. Tí z nás, ktorí dali prednosť pohybu v prírode mali pripravené pekné túry po hrebeňoch a roklinách Braniska. Každé ráno sme cvičili v kruhu, veď v zdravom tele zdravý duch a potom sme spoločne vítali slnko, ďakovali najvyššiemu za nový deň a precvičili sme si spojenie aj so štyrmi živlami. Nech sú v nás harmonicky zastúpené, v našom tele, v aure aj v prejave našej osobnosti. Nechýbali ani obrady vzájomného odpustenia mužov a žien, uväzovanie stužiek so želanými cnosťami, či poďakovania matke Zemi spojené s uložením kryštálu ako nášho symbolického daru. Ako po minulé roky, aj tento rok sme sa veľmi tešili z koncertu Jana Svetlana Majerčíka. Milým prekvapením bolo, že tentokrát prišiel aj s celou kapelou “To sú oni”. Ďakujeme za vedenie, ktoré nás priviedlo na toto stretnutie, ďakujeme organizátorom aj domácim chatárom za srdečné a ústretové prijatie a tešíme sa zase na budúci rok.

Pridať komentár

*