Ďalšie recepty z varení podľa 5 elementov

Eva Mat., 30 Nov 2016 - upravené 13 Sep, 2017

Uverejňujeme niekoľko ďalších receptov z varení pod vedením pani Anny Sasarákovej:

Cuketové guľky

2 ks stredne veľkej cukety, 150g kukuričných lupienkov, 200 g syra ementál, 3 vajíčka, čierne korenie , soľ, bazalka, 3-4 strúčiky cesnaku

Cuketu a syr nastrúhame na hrubé pásiky. Cukety vyberieme mladé a tenké, nešúpeme ani neodstraňujeme semienka. Valčekom na hrubo podrvíme kukuričné lupienky.  Pridáme vajíčka, cesnak, soľ, korenie a nasekanú bazalku /miesto bazalky možno použiť aj zelerovú alebo petržlenovú vňať. Všetko premiešame a necháme aspoň 15 min postáť. Prebytočná vlhkosť z cukety sa vsiakne do lupienkov a celá masa sa spojí. Tvarujeme menšie guľky. Zapekaciu nádobu potrieme olivovým olejom poukladáme  guľky vedľa seba. Pečieme pri teplote 170-180 stupňov – teplovzdušn& aacute; rúra cca 20 min. Povrch má byť opečený do zlatista. Opečené guľky polejeme horúcou paradajkovou omáčkou a ešte necháme v rúre všetko spolu prehriať pri zníženej teplote okolo 140 stupňov cca 15 min.

Paradajková omáčka

3 kg paradajok, 3 ks veľkých červených cibúľ,  cukor, soľ, čili paprička, čierne korenie, 1 PL cukru, kurkuma, Paradajky na omáčku sú najlepšie mäsité alebo veľké ploché, podlhovasté. Ak nie sú čerstvé paradajky, použijeme paradajky v konzerve. Podusíme cibuľu do sklovita, posypeme cukrom a necháme skaramelizovať. Pridáme čili, soľ,  pokrájané paradajky a kurkumu. Udusíme do mäkka. Ešte horúce rozmixujeme na hladkú omáčku.

Paprika plnená pohánkou a šampiňónmi

Tenšie papriky – 8 ks, pohánka ½ kg, čerstvé šampiňóny ½ kg, 1 cibuľa, 2 vajíčka, oregano, soľ, korenie. Huby podusíme na cibuli s olejom. Pohánku uvaríme v horúcej vode s troškou soli a necháme prikryté kým sa vsiakne všetka voda. Podusené huby spojíme s pohankou, pridáme oregano, vajíčka, korenie a podľa potreby dosolíme. Zmesou naplníme papriku a dáme ju piecť do rúry. Keď je povrch paprík opečený prelejeme paradajkovou omáčkou a ešte spolu prehrejeme /tak ako je uvedené v recepte na cuketové guľky/.

Fazuľa so zelerom

1/2 kg fazule, 3 ks mrkvy, 3 ks cibule, 1 stredne veľký zeler, zväzok petržlenovej vňate, kurkuma, čierne korenie, ferefónka, 3 konzervy krájaných paradajok, morská riasa kombu alebo wakame, olivový olej.

Fazuľu si pred varením namočíme v studenej vode  – najlepšie cez noc. Vodu v ktorej sa fazuľa namáčala, zlejeme a pridáme čistú studenú vodu a cca 10 cm kúsok riasy kombu. Fazuľa má byť počas celej doby varenia ponorená vo vode.

Cibuľu podusíme na oleji do sklovita , pridáme cukor a necháme skaramelizovať. Pridáme na rezance nakrájaný zeler a mrkvu, krátko orestujeme. Potom pridáme nasekanú feferónku, čierne korenie a následne uvarenú fazuľu spolu s morskou riasou. Až v tejto fáze varenia osolíme. Priáme nakrájane paradajky a kurkumu. Podľa potreby dolejeme horúcu vodu a krátko povaríme. Nakoniec pridáme nasekanú petržlenovú vňať. Zeleninu nevaríme príliš dlho, má zostať jemne chrumkavá. Je vhodné po dokončení varu jedlo nechať aspoň 15 min odležať – prepoja sa chute.

Podávame s kukuričnými lupienkami

Vhodná kombinácia k fazuli je kukurica – kukuričná tortila, polenta alebo kukuričné lupienky.

Stráviteľnosť fazule nie je dobrá ak sa kombinuje s inými škrobovými potravinami, medzi ktoré patrí aj zemiak, chlieb…

Pridať komentár

*