Svojpomoc pri ochoreniach prechladnutia (virózy, chrípky)

Eva Mat., 4 Mar 2016 - upravené 13 Sep, 2017

Predovšetkým ženám je daný dar liečenia, vzťah k liečivým bylinkám, rastlinkám, všetkému živému, ochrane a pomoci. Nieto preto divu, že v jedno októbrové popoludnie na prednáške „Svojpomoc pri ochoreniach z prechladnutia“ sa stretli hlavne ženy. 9.októbra 2015 k nám zavítala a našou hosťkou bola pani Anna Sasaráková.

Neskorá jeseň sa spája v dnešnej dobe s respiračnými ochoreniami, virózami a to aj vlastne dalo podnet na organizáciu takéhoto podujatia. V skutočnosti nešlo iba o teoretickú prednášku. Stretnutie malo veľmi praktický charakter, teória bola podávaná súbežne s reálnymi ukážkami a užitočnými, konkrétnymi radami. Zaujímavé rady a tipy pani Anny si mnohé účastníčky intenzívne zapisovali. Dozvedeli sa, že aktívne body na tele si vie každý sám ošetriť ľahkou masážou alebo aplikovaním telových a ušných sviečok. V jednoduchosti bolo vysvetlené ako a kde masírovať časti tela, ako používať telové a ušné sviečky. Prvá pomoc, skôr ako vypukne prechladnutie, začína od bodov na hlave, okolo nosa, uší, pod bradou, je potrebné pôsobiť jemnými ťahmi, krúžením. Pre bezpečnosť pri práci so sviečkami je dobré mať v blízkosti misku s vodou a použiť uterák alebo obrúsok. Ak človek pociťuje ťažobu – napríklad v žalúdku, sviečku je vhodné aplikovať do pupočnej dierky, pri bolestiach krku, dať sviečku na zátylok (vtedy je potrebná pomoc blízkej osoby, aby sviečku podržala). Sviečky sa nechávajú dohorieť až do konca (viditeľné označenie prúžkom). Okrem sviečok sú pri terapii nápomocné aj masážne olejčeky, liečivé krémy vyrobené z rastlín.

Každá účastníčka si mohla reálne vyskúšať masáž na figurantke, na priateľke. Z prednášky ženy odchádzali spokojné. Ako sa vraví, lepšie je raz vidieť ako stokrát počuť.

A záver? Pre predchádzanie akýchkoľvek chorôb a neduhov je najdôležitejšie si uvedomovať, čo sa deje, zachovať si čistotu ducha, nenechať sa vtiahnuť do negatívnych dejov a byť pripravený – byť vedomý a bdelý.

Ako ste prežili zimu – v zdraví ?
EvaMat.

Pridať komentár

*