Očista – detoxikácia

va, 7 Sep 2015 - upravené 22 Sep, 2015

V načatej téme stravovania sme 14.augusta pokračovali besedou o detoxikácii – očiste tela.

Iste je viac spôsobov očisty – napríklad pitie zeleninových, či ovocných štiav – a sú to to všetko  dobré spôsoby, avšak ako najúčinnejší sa osvedčuje pôst, či jednoducho povedané “hladovka” o vode. Proste pijeme len vodu.

Začíname jedným dňom v týždni. Potom dni postupne pridávame. Sú aj takí odvážlivci, čo na prvýkrát zvládli byť len o vode 21 dní. To už je detox ako sa patrí.  My sa k nim však radiť nemusíme, pokiaľ na to nemáme vážne osobné dôvody. Trojdňovou očistou aspoň dvakrát do roka na jar a na jeseň krásne prečistíme telo i myseľ.

Je dobré pridať aj čistenie čreva – jednoducho urobiť si domáci klystír. Táto metóda má svojich priaznivcov i oponentov. Ale spomeňme si, čím liečil lekár z románu “Dobrý vojak švejk” vojakov v nemocnici? Pred rokmi som si myslela, že to v tom filme bolo  “pre srandu”.Neskôr som pochopila, že tým bola odovzdaná ľudová múdrosť.

Kto sa pre očistu rozhodne, iste si nájde ten jemu najsympatickejší návod. Najdôležitejšie je rohodnúť sa.  A zbaviť sa takto starých “nánosov”, ktoré sú živnou pôdou pre parazitov viditeľných ale aj tých, ktorých nezachytí ani mikroskop.

Nuž o tomto sme si debatili a spolu sme si pripravili chutnú a lahodnú šťavu, ktorú môžete vidieť na obrázkoch.

Tešíme sa na ďalšie pokračovanie v téme stravovania.

 

Pridať komentár

*