Záhradný recitál Jano Svetlan Majerčík

va, 15 Jún 2015 - upravené 13 Sep, 2017

Pane Bože,
nauč ma byť prostý
ako býval sedliak na roli.
Na hlinenom schode
do veľkosti,
životu a zemi po vôli. 

Slová básnika.  Zvlášne sa ma dotkli.  Prenikli do duše, boli na to vhodné podmienky.

V sobotu 6.júna bol prekrásny teplý deň. Obloha bola nevšedne belasá, bez jediného obláčika. Vetrík pofukoval len jemne, jeho závan nám servíroval  vôňu agátov a líp. Sedenie v tôni záhradných stromov poskytovalo dokonalú atmosféru pre otvorenie sa piesni – daru,  ktorý nám svojím recitálom priniesol  Jano Svetlan Majerčík.

Prišiel aj s priateľom Mirkom Plachým, ktorý tiež  prispel k atmosfére svojimi  veršami i občasným živým vstupom do práve znejúcej piesne. A miestami veľmi výrazne sa do koncertu zapojili  aj vtáky, ktoré  prilákali znejúce tóny i spevákov zamatový hlas.

Všetko naokolo sa pospájalo pre vytvorenie  dokonalého zážitku účastníkov koncertu.

Verím, že svojím poďakovaním hovorím za všetkých.

Prosté veci,
Prečo ste nám ťažké?
Nechávate slepých slepými.
Porozumieť zrnu, smrti, láske,
znamená stáť čistý pred nimi.

Pridať komentár

*