Prednáška MUDr. Rusnáka – Vzťah chorôb k zákonom života

Věra, 8 Apr 2015

Prednáška MUDr. Rusnáka je vždy predzvesťou príjemného a zaujímavého zážitku. Bolo tomu tak aj v sobotu 28. marca v podvečerných hodinách v Dobrej čajovni na Mäsiarskej ulici v Košiciach, kde sa  stretnutie uskutočnilo. Samotná téma „Vzťah chorôb k zákonom života “ sa týka každého z nás.

Dozvedeli sme sa, že choroby nesú v sebe vždy nejaký odkaz, že cit nie je pocit, že môžeme ochorieť „ZLOSTICÍDOU“ – keď sa zlostíme/hneváme, alebo „TRÁPITÍDOU“, keď sa trápime, a že dôležitá pre zvládnutie každej choroby je POKORA a na nepríjemnosti v živote nás môže pripraviť naša BDELOSŤ. A vedeli ste, že lieky chorobu nezmenia, len skľudnia a liečiť ešte neznamená uzdravovať?

Mudr. Rusnák čerpá zo skúseností svojho medicínskeho života interného lekára v Liptovskom Mikuláši, kde celý život pôsobil. Aj jeho príklady chorôb a vyliečení boli z jeho praxe a zaujali nás všetkých. Podelil sa s nami o nové poznatky v oblasti medicíny, rozprával o skutočných príčinách nemocí.

V závere prednášky zazneli slová, ktoré nepotrebujú žiaden komentár: „Kto sa snaží o dobro a čistotu svojich myšlienok, uzdraví sa na tele aj na duši.“

Ďakujeme za kultivovaný prednes, zrozumiteľnosť prednášky a z toho vyvierajúce pohladenie duše. Už teraz sa tešíme na ďalšie obohacujúce stretnutie s týmto múdrym a charizmatickým človekom.

VM

Pridať komentár

*