Stretnutie nad knihou Sloveni a Slovensko – utorok 27.1.2015

Věra, 28 Jan 2015

sloveniPosledný januárový utorok sme sa stretli, aby sme viedli rozhovor nad zaujímavou knihou s titulom „SLOVENI A SLOVENSKO“ autora Cyrila Andrewa Hromníka. Kniha je zaujímavá svojím bohatým obsahom a originálnymi informáciami opísanými na viac ako 900 stranách. Zároveň vás zaujme ľahká čitateľnosť dobre pospájaných slov a viet. Autor Cyril A. Hromník nadobudol univerzitné historické vzdelanie v Prahe na Karlovej Univerzite a na Syrakúzskej Univerzite v USA a v súčasnosti žije v Kapskom meste v Juhoafrickej republike.

„Slovensko, pozoruhodná to zem uprostred Európy, do ktorej sa „gramaticky“ nedá ísť. Nedá sa povedať poďme do Slovenska, ako je to v prípade Poľska, Maďarska, Rumunska, Rakúska, Bieloruska, Nemecka a všetkých ostatných krajín sveta. Do Slovenska sa ísť nedá. Musí sa ísť NA SLOVENSKO. „

Tak to je citácia prvého odseku z predslovu knihy. Verím, že vás zaujal a budete sa chcieť dozvedieť oveľa, oveľa viac o Slovenoch a Slovensku.

VM

Pridať komentár

*