Myšlienkové útvary a zákony stvorenia

Igor, 6 Nov 2011 - upravené 23 Apr, 2012

Každá myšlienka je energia a okamžite vytvára odpovedajúci útvar v jemnejšej, zrakom neviditeľnej hmote. Väčšina týchto útvarov je prchavých, pretože vznikajú z nejasných a rozlietaných myšlienok. Ihneď po svojom vzniku sa rozpadávajú.  Ale silné, emóciami nabité myšlienky majú silu vytvoriť dlhodobo žijúce útvary a to buď pozitívne, alebo negatívne podľa svojho zamerania. Tieto útvary, kým sú živené, ovplyvňujú okolie a napokon aj tvorcu samotného.

Ak si nedávam pozor, uvedomujem si, že na nejasné, často protichodné a prchavé myšlienky vyplytvám v priebehu dňa veľkú časť svojej tvorivej sily.

Uvedomujem si však už aj to, ako a kedy vznikajú tie myšlienky, ktoré výraznejšie ovplyvňujú môj osud. 
Napríklad vznikla situácia, že ma niekto urazil. Ak sa hnevám a  neustále sa vraciam k tej istej negatívnej spomienke, každým razom, keď na to pomyslím, tento útvar sa nabalí o novú energiu hnevu. Vždy sa stáva hutnejším a hutnejším.

Keby som ho prestal živiť, časom sa rozpadne. Ale ak sa k nemu stále vraciam, útvar sa nabaľuje novou silou emócií, naberá na ostrosti kontúr a životnosti. Po celý čas svojej existencie potom ostáva v spojení so mnou. Keďže všetky častice v tomto vesmíre opisujú krúživý pohyb, myšlienkový útvar sa tiež pohybuje v priestore a čase. Na svojej ceste k sebe priťahuje rovnorodé energie, napríklad z myšlienok rovnako zmýšľajúcich ľudí. Tomu sa hovorí zákon rovnorodosti. V prírode je to zákon príťažlivosti rovnakých druhov – napríklad v chémii olej s olejom áno, ale voda s olejom nie. Skôr či neskôr sa mi myšlienkový útvar dostane do cesty, ako svojmu tvorcovi, ale zosilnený. A tak v budúcnosti môžem očakávať, že sa niekto nahnevá na mňa, ale v oveľa väčšej miere. Vo východných náukách sa tomu hovorí karma, u nás osud. Nazývame to aj zákonom akcie a reakcie, alebo spätného pôsobenia.  Stvorenie funguje ako kopírka. Čo do neho vložím, to mi vracia, ale v hojnejšej miere. Zasejem pšenicu, vyrastie pšenica a nie jedna, ale celý klas. Zasejem kúkoľ, vyrastie kúkoľ. Zem sa nepýta, ktorá rastlina je užitočná a ktorá nie. Všetko vráti v rovnakej hojnosti.  Iba pochopením a odpustením prestávam ako tvorca myšlienkový útvar živiť a ten môže odo mňa časom odpadnúť. K pochopeniu pomôže vesmír tak, že situáciu si prežijem, ale v opačnom garde. Čo odsudzujem, tým sa stanem. Preto sa už snažím nevytvárať ďalšie negatívne útvary, ale radšej hľadať drahokam v každom takomto prežití. Hľadám ten dar, ktorý mi ono prináša, čo cez neho mám práve ja pochopiť. Nič sa nedeje náhodou.

Zvislá os kvadrantu sa neustále pohybuje v čase po vodorovnej osi – z minulosti do budúcnosti. Jej stred, moje tu a teraz sa zároveň pohybuje hore, alebo dole podľa miery mojej ľahkosti, alebo zaťaženosti.

Nie nadarmo sa hovorí „spadol mi kameň zo srdca“, keď ma niečo prestane trápiť, keď to vyriešim, keď sa prestanem „sťažovať“. Sú to naozajstné kamene, ktoré padajú a praskajú obruče, keď pochopím, odpustím a dám prednosť láske pred hnevom. Automaticky sa dvíham hore a tie útvary karmy, ktoré ma čakajú na mojej ceste už nebudem musieť prežiť naplno, ale v oveľa ľahšej miere. Častokrát iba symbolicky, pretože pozerám na nich zhora. Tieto útvary ma totiž vždy čakajú v tej výške na ktorej som bol, v okamihu keď som ich vytvoril. Tomuto zvislému pohybu hore dole sa hovorí zákon tiaže, alebo gravitácie. Všetky tieto zákony sú teda navzájom prepletené vo svojom pôsobení na môj život. Svojím chcením, myšlienkami a z nich prameniacimi slovami a skutkami takto riadim svoj osud. To je moja slobodná vôľa. Stvorenie však funguje podľa vopred stanovených nemenných zákonov, ktoré sa nazývajú aj Vôľou Božou. Keď sa modlím „buď vôľa Tvoja“, uznávam tým, že sa týmto zákonom plne podriaďujem a že o nich viem.

Svojou slobodnou vôľou teda riadim, ako sa v stvorení budem hýbať – hore či dole a čo v ňom budem prežívať, teda to, čo som si vopred svojím chcením a myslením vytvoril. Vopred stanovené zákony pritom celkom automaticky reagujú na moju vôľu. Nikto ma nesúdi ani netrestá. Existujú iba prirodzené dôsledky mojich predošlých činov, s tým, že vždy je tu možnosť odpustenia – oslabenia karmy – ak pochopím.

A hýbať sa v Stvorení musím, nič neostáva nemenné, všetko je v neustálom pohybe. To je ďalší a vlastne základný zo zákonov. Zákon pohybu. „Nikdy nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky“.
Ak k tomu všetkému prichádza pochopenie o reinkarnácii a o tom, že dôsledky mojich myšlienok, slov a skutkov, sa nemusia prejaviť hneď, ale môžu ma stretnúť až v budúcom živote, mozaika sa mi uzatvára. Chápem, že všetko čo ma stretáva, som si utkal sám, že všetko je dokonalé a spravodlivé a nikto ma za nič netrestá, prežívam iba to, čo som prežiť chcel. A rovnako ako to funguje na mojej osobnej úrovni, funguje to aj na úrovni jednotlivých národov, aj celého ľudstva.

Preto jediná cesta ako niečo zlepšiť je, že musím začať skúmať vo svojom vlastnom živote, pochopiť ako to vlastne funguje a začať myslieť inak.

Potom môžu vzniknúť pozitívne a silné myšlienkové útvary, ktoré obalia mňa ako jednotlivca, ale aj moje okolie a celú našu planétu a povedú k mieru a pokoju. Rozhodujem sa, čo budem svojím myslením podporovať. Každý deň vyšlem vďaku nahor za to že vôbec som. Vyšlem našej matke zemi milujúcu myšlienku, s vďakou pomyslím na svojich blízkych spolupútnikov, zaprajem ľuďom, ktorí dnes rozhodujú o dôležitých otázkach, aby rozhodli správne. Neobaľujem viac tých, s ktorími nesúhlasím ďalšou negatívnou energiou. Nenadávajm na nich, nesťažujm sa. Pouvažujm, ako by sa to to dalo urobiť lepšie a prajem všetkým pochopenie: Nech svetlom poznania a láskou k Stvoriteľovi naplnia sa naše duše. Ak nemám riešenie, prosím – modlim sa k sile, ktorá nás sem postavila a riešenia sa objavujú v nápadoch, snoch a inšpiráciach. Verím, že všetko čo mi prichádza do cesty je darom, príležitosťou, aby som sa mohol prejaviť. Ako sa prejavím dnes ? Zvládnem to lepšie ako včera ?

Podobne to funguje vo všetkých ostatných kvadrantoch. Viem, že aj každý útvar strachu, ktorý vytvorím, ma tiež postretne, doslova sa zhmotní. Ako sa vraví “čoho sa bojím to priťahujem”.

Ale čo je povzbudzujúce, že rovnako to funguje aj v pozitívnych kvadrantoch a preto ak myslím pozitívne, priťahujem si pekné prežitia, za ktoré už len a len ďakujem. Aby to platilo aj pre celosvetové vedomie ľudstva, je potrebné, aby nás, ktorí sme sa takto rozhodli myslieť, bolo veľa. Potom prirodzene vymiznú epidémie, vojny, katastrofy a ďalšie dôsledky toho, ako ľudstvo v posledných tisícročiach uvažuje. Pokúšam sa k tomu prispieť svojou vlastnou zmenou myslenia a takto najlepśie ovplyvniť aj budúcnosť ľudstva. Politikovia ani ekonómovia to nevyriešia. Verím, že toto je riešenie a záchrana pre ľudstvo v dobe keď hrozí, že svojím spotrebným a všetko devastujúcim sebeckým myslením vyhubí samo seba. Tu musím začať, od seba.

Preto sa snažím myslieť inak.

3 komentárov k “Myšlienkové útvary a zákony stvorenia”

 1. Viera

  Pekný deň “p.”Anonym”

  veľmi pekne ste to napísali na začiatku..Veľmi by som sa takto chcel chovať…….ide o tak veľké zmeny, že….zmenila by sa celá moja povaha a teda ja sám.

  Presne to je potrebné. Chcieť sa zmeniť. Keby sme sa takto zmenili všetci, zmenil by sa svet.
  A možno, dokonca je isté, že by zmizli choroby, ktoré ľudstvo trápia. Veď príčinou chorob je stres, náš sposob života, duševný stav.

  Veľmi dobre ste to pomenovali v druhom odstavci – hranica “zla” by sa posunula….presne to by malo byť naším prvým krokom k zvráteniu smerovania ľudskej spoločnosti a vobec záchrane života. Hovorí sa o tom otvorene, v televízii, na internete, informácie sú dostupné.
  Hranica nášho chápania “zla” , teda toho negatívneho, by sa posunula a začali by sme vnímať neprirodzenosť a nepriaznivý vplyv mnohých vecí, nielen agresívnej hudby, či nevhodného oblečenia.

  “Kto nevie nenávidieť, nevie ani milovať sa síce hovorí ale nie je to pravdivé:-)
  V skutočnosti platí, že kto vie nenávidieť, nevie milovať.

  Ale akákoľvek zmena može nastať len pri pochopení jej potrebnosti a skutočnom chcení pomocť sebe aj iným.

  Nechcime viac od nášho tela a sveta, nechcime nič. ale dávajme my.
  Na začiatok stačí skúsiť zmeniť úsmev na náš bežný výraz:-)

 2. p.Anonym

  “….Na začiatok stačí skúsiť zmeniť úsmev na náš bežný výraz:-)….”

  Ved prave tym sa o ten usmev pripravite.

  Ak mate jeden den nekonecne vela penazi.. tak ste bohaty… a ked na druhy den nemate nic.. tak ste chudobny..ale to viete len vdaka tomu ze ste boli uz raz bohaty. (alebo niekto iny!) Mate to s cim porovnat. A vy chcete by stale bohata (mat stale usmev) to je sice pekne lenze prave tym ze to nebudete mat s cim porovnat ten usmev uz nema vyznam — sam o sebe –.

  Teda len vdaka tomu ze su chudobny su aj bohati.

  to je len priklad..viem ze peniaze niesu az tak dolezite.

  Ale to uz tu spekulujem. Ja by som chcel tak verit.A byt spokojny. Urcite by som bol natom aj zdravotne lepsie :D .. Vela usmevu prajem.

 3. slavka

  nestaci verit .
  ked bude presvedcenie z vasho vnutra vyvierat, vtedy uz nebudete musiet len chciet a tuzit sa stat inym,zmyslajucim inak=to su prve kroky na ceste ktomu ,aby ste sa takym aj stali,pan anonym
  velmi pekny clanok.

Pridať komentár

*