Celodenné stretnutie členov združenia z viacerých miest

Věra, 25 Nov 2014 - upravené 12 Mar, 2015

V sobotu 22. novembra  2014 sme zrealizovali celodenné stretnutie členov nášho združenia v nových upravených priestoroch na Vrátnej ulici v Košiciach. Hostia boli z neďalekého Prešova, ale aj z Humenného, Michaloviec a  Bratislavy. Na stretnutie sme sa pripravili tak, ako sa to pred návštevou patrí – veľkým upratovaním, varením a pečením, aby všetky miestnosti voňali čistotou a vôňou čerstvo upečených dobrôt.

Podarilo sa pripraviť  skutočný “stôl hojnosti“, kde okrem koláčov všetkých chutí nechýbal ani domáci pečený chlieb, zeleninový šalát a  ovocie. Musíme povedať, že sa na príprave všetkých dobrôt  podielal skutočne každý.

Prednáška na tému „Vytváranie obrazu budúcnosti“ začala v príjemnej atmosfére spevom, za ktorý ďakujeme hlavne paní Magde. Spev zaznieval aj medzi hovorenými slovami a oživil a spríjemnil celé stretnutie. Prednášku viedol pán Michal, ktorému sa úspešne darilo  rozprúdiť debatu a zapájať poslucháčov do pútavých rozhovorov. Ťažiskom prednášky bolo pochopiť, že vytváranie našej budúcnosti ovplyvňujeme svojimi myšlienkami, a preto najdôležitejšou úlohou v živote každého z nás je pracovať na čistote svojich myšlienok. Lebo len čisté myšlienky nám môžu vytvoriť krajšiu a lepšiu budúcnosť.

Po obedňajšej pauze, kedy sa podával navarený zeleninový kozácky boršč s chlebom, sa pokračovalo v programe diskusiou.  S prichádzajúcim súmrakom sa blížil koniec nášho stretnutia, ktoré bolo zavŕšené poďakovaním za poznanie,  prežité chvíle a za získané skúsenosti pre ďalší život.

Pridať komentár

*