Ďakovný kruh v Malom Borovom 2014

Věra, 16 Okt 2014 - upravené 12 Mar, 2015

Tohtoročné stretnutie Ďakovania za úrodu v Malom Borovom sa konalo v čarokrásnom prostredí prežiarenom slnkom uprostred spomínanej malebnej dedinky.
Uvítala a prijala nás pani Magda – ako ináč –  srdečne, s pevným ľudským objatím. Pred miestnym kultúrnym domom už bola pripravená jesenná špirála, do ktorej sme prispeli jabĺčkami kvetmi a doma upečeným chlebom. Do kultúrneho domu sa schádzali ľudia a stoly sa zapĺňali postupne dobrotami, ktoré prinášali a ktoré sami doma pripravili. Boli to rôzne druhy koláčov, ale aj zemiakové placky, chlebíky s nátierkou alebo zeleninová čalamáda. Nakoniec nechýbala ani veľká torta.
Stáli sme tam vonku v tej úžasnej a príjemnej atmosfére, pod modrým nebom  a v duchu sme všetci ďakovali „tam hore“, že tu môžeme byť, toto zažívať a vnímať ako prúd vďaky  neviditeľne stúpa  do ďalekých výšin.
A program mohol začať. Zazneli slova chvály a vďaky za vypestovanú úrodu, počuli sme spevy malých detí aj starších miestnych žien, zneli tóny píšťal a fujár, hrali gajdy aj akordeóny. Videli sme malebné a pestré miestne kroje, počuli sme hrať deti na hudobné nástroje . V budove kultúrneho domu potom deti tancovali step, ľudia spievali, zabávali sa a pri tom ochutnávali všetky prinesené dobroty.
Ani sa nám nechcelo odísť, tak príjemne sme sa tam cítili. Pred našim odchodom sme si ešte trochu zaspievali spolu s pani Magdou uprostred malej karičky.
Ďakujeme, pani Magda, za Vaše pozvanie, za to, že sme v Malom Borovom s Vami aj ostatnými nadšenými obyvateľmi a návštevníkmi mohli byť.

Chvála za tento krásny deň.

Věra

Pridať komentár

*