Litmanová 2014

va, 11 Sep 2014 - upravené 12 Mar, 2015

Rok ubehol ako voda a v dňoch 7. – 10. augusta sme sa opäť stretli na tradičnom pobyte v Litmanovej.

Na tohtoročnom sa zúčastnilo 42 osôb, z toho 34 dospelých, zvyšok tvorili naši potomkovia.

Každodenný ranný program pozostával aj tentokrát zo spoločnej prípravy a následného požívania zeleninových a ovocných štiav a rozcvičky. Rozcvička mala aj  formu spevu a tancov miestami naboso na kvitnúcej lúke.

Toto sa nám tak zapáčilo, že sme  pobytom v prírode spojenom s poznávaním liečivých bylín zaplnili celé piatkové  dopoludnie. A boli by sme v tom pokračovali, ibaže na popoludnie bol  pripravený ďalší veľmi príjemný program pozostávajúci z prednášky a besedy s pani Blankou, bylinkárkou z Moravy a  intuitívneho tanca pre ženy.

Večerný  program bol tak trochu literárny ale hlavne hudobný.  Zlatým klincom večera bol totiž hosť  – folkový spevák a pesničkár Jano Svetlan Majerčík z Východnej. Jeho piesne vytvorili jedinečnú atmosféru a spoločnosť spontánne prešla aj do tanca.

Bol to večer, na aké sa nezabúda.

Na sobotňajší program prijali pozvanie aj ďalší, ktorí neboli prítomní na celom pobyte a tak nás v sobotu bolo dohromady 65.

Program pozostával hlavne z prednášok ale pre ženy tu bol aj v tento deň pohyb a to vo forme ušľachtilého brušného tanca.

Na nedeľu zvýšila spoločná vychádzka, podelenie sa s dojmami a lúčenie.

Rozžiarené tváre účastníkov – členov ale aj sympatizantov nášho občianskeho združenia svedčili o zmysluplnosti podujatia, ktoré aj tentokrát predčilo naše očakávania.

Ďakujeme.

Program stretnutia si môžte pozrieť tu

 

Pridať komentár

*