Návšteva Malého Borového

Igor, 12 Nov 2013 - upravené 11 Mar, 2016

     Cez víkend 20 – 21.októbra sme zamierili pod Roháče do Malého Borového, kde domáci pripravili krásnu jesennú slávnosť poďakovania za úrodu. Pani Magda nás pozvala poradovať sa, obdariť druhých úsmevom, pekným slovom, či tichým naladením v kruhu vďaky. Boli sme vďační, že môžme podporiť svojou účasťou túto myšlienku. Veľmi nás potešilo, že sme smeli prispieť do ďakovného kruhu zostaveného z darov Zeme nielen svojou úrodou, ale že sme mali aj tú česť chystať ho. 
Po prejave starostu zaspievali borovské ženy a vystúpili miestne deti. Počas podujatia spieval známy pesničkár Liptova Janko Svetlan Majerčík a zahral gajdoš Čarád zo Svitu. Súčasťou slávnosti bola aj malá fotografická výstava ” Na Borovom dobre, na Borovom zdravo”. Na záver sme si pochutnali na všakovakých dobrotách prinesených domácimi aj návštevníkmi. Nechýbal ani domáci chlebík, Tancovalo a spievalo sa do neskorého popoludnia.
Citujem slová pani Magdy, ktoré najlepšie vystihujú sviatočnosť chvíle:
„Najvyšší je naše svetlo, láska a my sme jeho deti. Radujme sa , tešme sa . Kto daruje druhým, sám sebe dáva.“

Pridať komentár

*