Víkend v Sosne

Igor, 17 Máj 2013 - upravené 11 Mar, 2016

Niektorí členovia združenia sme 10. až 12. mája spoločne aj s rodinami strávili víkend v príjemnom ekologickom centre o. z. Sosna v Družstevnej pri Hornáde.
Pani Alina vypracovala projekt, ktorý bol schválený a financovaný z EÚ cez Ministerstvo školstva. Cieľom projektu bolo navzájom sa lepšie spoznať a  prehĺbiť komunikáciu s našou dorastajúcou mládežou. Bolo pripravených veľa spoločných aktivít. Niektoré ale mládež nenadchli a tak sa program pripravoval spontánne. Zahrali sme si spoločne zopár zábavných hier, volejbal. Viackrát sme sa prešli spolu aj individuálne po krásnom okolí. Zašli sme aj do pomerne vzdialenej husto zarastenej oblasti sútoku miestneho potoka a Hornádu, kde nás oslovila divoká príroda a neupravené meandre a v ktorom sme sa trochu osviežili. Natrhali sme lúčne kvety a trávy, z ktorých sme utkali prírodný gobelín. Po ceste naspäť sme zbierali odpadky.
My starší sme si pred raňajkami dopriali rozcvičku. Nejaký čas sme strávili aj s deťmi z turistického oddielu Dračia stopa. Pani Eva nám predviedla zaujímavú ukážku kynologického športu (agility) so svojim vycvičeným psíkom. V družnom rozhovore sme neskoro do noci posedeli pri ohni pod starým košatým orechom, pričom sa mládež predviedla aj hrou na gitare. Okrem mäsa, cibule a slaniny sme si opiekli aj jablká a naučili sa opekať hadov – cesto omotané okolo palice, niečo ako trdelník. V spacákoch v podkroví domčeka z ekologických materiálov sa nám spalo dobre.
Celý pobyt slnko krásne svietilo, májová zeleň prekypovala sviežosťou a silou a všade v korunách stromov spievali vtáci.
Na záver sme poupratovali, spoločne zhodnotili, čo nám to dalo, poďakovali sa organizátorom a plní dojmov a prežití sa rozišli.
Veríme, že táto akcia splnila svoj účel.

Pridať komentár

*