Zber odpadkov na trase Jahodná – Bankov

Igor, 3 Máj 2013 - upravené 11 Mar, 2016

V sobotu 20.apríla poobede sme spolu s členmi ZO SZOPK prešli z Jahodnej na Bankov. Po ceste sme zbierali odpadky pri príležitosti dňa Zeme. V okolí Kuriškovej sme si zároveň pozreli prieskumné vrty pre plánovanú ťažbu uránu, ktoré sú miestami v tesnej blízkosti turistického chodníka. Konštatovali sme, že miesta, kde kanadská spoločnosť plánuje ťažbu sú veľmi pekné s rôznorodými starými stromami a čistinkami. Skôr by sa hodili pre rekreačné zariadenia namiesto závodu na chemické spracovanie uránu s následným raádioaktívnym odpadom. Komunikáciou s okoloidúcimi turistami a rozdávaním letákov sme sa snažili poukázať na možné ekologické následky ťažby a prispieť tak k informovanosti verejnosti. Zberom odpadkov sme symbolicky prejavili, že zachovanie čistej a zdravej prírody v okolí Košíc je pre nás veľmi dôležité. Zúčastnilo sa 12 ľudí.

Pridať komentár

*