Stretnutie na Litmanovej 2012

Igor, 21 Nov 2012 - upravené 11 Mar, 2016

        V auguste tohto roku výnimočne na výročie mariánskej púte sme sa asi 30 bytostí z rôznych kútov Slovenska zišli na našom každoročnom stretnutí Školy života. Štyri dní sme spolu pobudli, podelili sa o prežitia, skúsenosti, obohatili sa navzájom, podporili v spoločnej snahe o vnútorný pohyb a rast.
Pozvanie medzi nás prijala vizionárka pani Ivetka. Rozprávanie s touto ženou plnou čistoty, pokory, obdarenou prirodzenou múdrosťou je pre nás nezabudnuteľné. Na svojej neľahkej ceste nazbierala mnoho vnútorných darov a teraz ich rozdáva plným priehrštím hľadajúcim a smädným dušiam
Obohatila nás aj prednáška ľudového liečiteľa pána Zakuťanského z Bardejova (http://www.samoliecba.szm.com/), ktorý sa cez vlastné zdravotné problémy dostal k metóde samoliečenia zápalov hĺbkovou masážou. Ochotne nám svoju metódu predviedol a oboznámil nás so svojou knihou. Ďakujeme a veríme, že táto metóda, ktorú si už viacerí z nás vyskúšali na sebe, nájde raz uplatnenie aj v našom zdravotníctve. Pán Zakuťanský sa snaží celé roky nadviazať kontakt s odborníkmi a  rozšíriť tento dar do povedomia čo najväčšieho počtu ľudí. Prajeme, aby sa to podarilo.
V ďalšom našom programe sme uskutočnili výročnú schôdzu členov občianského združenia Svetlá iniciatíva, ktoré vzniklo pre zastrešenie niektorých aktivít našej neformálnej Školy života. Nič to však nemení na fakte, že každý z nás ostáva samostatnou a nezávislou osobnosťou pracujúcou len a len na sebe, konajúcou svojím spôsobom a samostatne podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.
Prijali sme pozvanie domácej obyvateľky obce pani Nadi, ktorá sa vo voľnom čase venuje bylinkárstvu. Pohostila nás aj bylinkovou kašou. Nazbierané rôznorodé bylinky na okolitých lúkach rozmixuje v troche vody. Robieva to aj nasladko s ovocím a aj naslano so zeleninou.
Denne (aj o polnoci) sme navštevovali horu Zvir a nasycovali sa jej neopakovateľnej atmosféry chytajúcou za srdce mnohých ľudí nezávisle od vierovyznania.  Najlepšie je prežiť si to, prísť tam, posedieť, poležať na lúke, zájsť do kaplnky otvorenenej vo dne v noci, vycítiť to posolstvo vo veľavravnom tichu. Ďakujeme Nepoškvrnenej čistote za jej neustále podporovanie a nabádanie na ceste stať sa naozajstnými a hodnotnými ľuďmi.

Už teraz sa tešíme na budúcoročné stretnutie a spoločné chvíle strávené v kruhu.

Pridať komentár

*