Pravidelné návštevy detského domova na Hurbanovej ul.

Judka, 4 Júl 2012 - upravené 11 Mar, 2016

Začiatkom februára sme niekoľko žien navštívili detský domov na Hurabnovej ulici v Košiciach s prosbou o spoluprácu a za účelom pomoci pri rôzných aktivách s deťmi a pomoci pri ich duševnom vývoji. S ústretovou novou pani riaditeľkou a jednou zamestnankyňou domova sme sa dohodli na pravidelných stretnutiach (každú druhú stredu) s ôsmymi deťmi po mozgovej obrne vo veku od sedem do desať rokov. Ochotne nám porozprávali o domove, o činnostiach, o deťoch.
Ak je počasie priaznivé a detičky sú zdravé hrajeme sa, súťažime, kreslíme na asfalt vonku v krásnom zelenom areáli zariadenia. Ak nám to počasie nedovoľuje naše aktivity prebiehajú v budove v útulnej spoločenskej miestnosti (napr. jednoduché hry ako cukor, káva, limonáda alebo sochy, sochy premeňte sa). Často sa k nám vonku pridá aj ďalšich osem menšich deti zo susednej budovy a raz sa pridali aj deti z profesionálnej rodiny, ktorých profesionálny rodičia čerpali dovolenku. Na jednom z prvých návštev bol s nami fotograf René Fabini, ktorý plánoval aplikovať Oneiro terapiu ale táto spolupráca žiaľ nemá pokračovanie. Deti sú milé, veselé a veľmi aktívne. Prichádza nás do domova viac „dobrovoľníkov“. Venujeme sa im skôr jednotlivo. Skupinovo je to trochu náročnejšie, lebo sú nesústredené, rozptýlené. Pomaly si na seba zvykáme, poznáme po mene a vieme čo od seba navzájom očakávať. Zakaždým deti dostanú aj nejakú úlohu (vyhotovenie loďky, čiapky z papiera, poskladanie puzzle, kreslenie kriedou na asfalt, …) a po jej zvládnutí dostanú sladkú odmenu, ovocie (dostali aj futbalové dresy, bublyfuk). Netradičnou odmenou za úspešne ukončený školský rok bolo vozenie sa na poníkoch, ktoré prišli za nimi.

Obojstranne sa tešíme a máme radosť zo stretnutí.

Pridať komentár

*