Vám milé ženy, matky, babičky, prababičky, starenky

Zelesna, 11. marec 2016 – 14:20 -

Je mesiac marec. Slnko na svojej večitej dráhe stúpa po nebíčku čoraz vyššie a dníčky sa nám predlžujú. Príroda sa prebúdza. Nežne vysiela svoje signály. Nadychuje sa, preťahuje svoje údy, otvára oči. Stromy sa nalievajú miazgou a púčiky naberajú svoj tvar i objem. Snežienky čarovne cilinkajú, pučia narcisy, tulipány. Aj vrba-rakyta kvitne. Jej hebké bahniatka sa zďaleka belejú. Usmievajú sa žmurkajú na tých, ktorí ich vnímajú Oj, aj vtáčiky sa rozštebotali, volajú na seba už od skorého rána a za súmraku sa ticho lúčia s dníčkom.

Vo vzduchu cítiť novú silu, radosť, tvorivosť, krásu- prichádza bohyňa Vesna, Jar. Živá príroda sa prihovára, pozdravuje v tieto dni nás ženy. Pokračovať »

Svojpomoc pri ochoreniach prechladnutia (virózy, chrípky)

Eva Mat., 4. marec 2016 – 13:56 -

Predovšetkým ženám je daný dar liečenia, vzťah k liečivým bylinkám, rastlinkám, všetkému živému, ochrane a pomoci. Nieto preto divu, že v jedno októbrové popoludnie na prednáške „Svojpomoc pri ochoreniach z prechladnutia“ sa stretli hlavne ženy. 9.októbra 2015 k nám zavítala a našou hosťkou bola pani Anna Sasaráková.

Neskorá jeseň sa spája v dnešnej dobe s respiračnými ochoreniami, virózami a to aj vlastne dalo podnet na organizáciu takéhoto podujatia. V skutočnosti nešlo iba o teoretickú prednášku. Stretnutie malo veľmi praktický charakter, teória bola podávaná súbežne s reálnymi ukážkami a užitočnými, konkrétnymi radami. Pokračovať »