Výlet do okolia Nižnej Hutky spojený so zberom cesnaku medvedieho

Igor, 11. apríl 2015 – 18:45 -

V nedeľu 29.marca sme podnikli výlet do prebúdzajúcej sa jarnej prírody v okolí Nižnej Hutky. V neďalekom lesíku sme nazbierali liečivý cesnak medvedí, za čo sme v duchu poďakovali bytostiam prírody. Je to veľmi chutná rastlinka, čistí krv a naložená v olivovom oleji vydrží aj dlhšiu dobu. Kto by chcel pomazánku, môže si do oleja pridať pomleté orechy.
Stretli sme sa tam s členmi OZ Eko ľudia, ktorí krátko pred nami vyzbierali v lesíku odpadky.
Na lúke s pekným výhľadom sme si prečítali poučnú rozprávku od L.N.Tolstého o troch bratoch, v ktorej je ukázané, že jednoduchosť, pracovitosť a pokora sa oplatí viac ako chytráctvo, hrabivosť, či snaha o ovládanie ostatných.

Prednáška MUDr. Rusnáka – Vzťah chorôb k zákonom života

Věra, 8. apríl 2015 – 11:30 -

Prednáška MUDr. Rusnáka je vždy predzvesťou príjemného a zaujímavého zážitku. Bolo tomu tak aj v sobotu 28. marca v podvečerných hodinách v Dobrej čajovni na Mäsiarskej ulici v Košiciach, kde sa  stretnutie uskutočnilo. Samotná téma „Vzťah chorôb k zákonom života “ sa týka každého z nás.

Dozvedeli sme sa, že choroby nesú v sebe vždy nejaký odkaz, že cit nie je pocit, že môžeme ochorieť „ZLOSTICÍDOU“ – keď sa zlostíme/hneváme, alebo „TRÁPITÍDOU“, keď sa trápime, a že dôležitá pre zvládnutie každej choroby je POKORA a na nepríjemnosti v živote nás môže pripraviť naša BDELOSŤ. A vedeli ste, že lieky chorobu nezmenia, len skľudnia a liečiť ešte neznamená uzdravovať?

Mudr. Rusnák čerpá zo skúseností svojho medicínskeho života interného lekára v Liptovskom Mikuláši, kde celý život pôsobil. Aj jeho príklady chorôb a vyliečení boli z jeho praxe a zaujali nás všetkých. Podelil sa s nami o nové poznatky v oblasti medicíny, rozprával o skutočných príčinách nemocí.

V závere prednášky zazneli slová, ktoré nepotrebujú žiaden komentár: „Kto sa snaží o dobro a čistotu svojich myšlienok, uzdraví sa na tele aj na duši.“

Ďakujeme za kultivovaný prednes, zrozumiteľnosť prednášky a z toho vyvierajúce pohladenie duše. Už teraz sa tešíme na ďalšie obohacujúce stretnutie s týmto múdrym a charizmatickým človekom.

VM