K prednáške „Prekážky ako súčasť cesty duchodného rastu – prvá časť“

Eva Mat., 28. január 2015 – 17:56 -

Písať príspevok po dlhšej dobe nebýva ľahké. Ale sľuby sa majú plniť. Sľub daný v slovách. Aby vaše slová neboli považované za prázdne reči, vypustené do vetra. Lebo vietor sa otočí a všetko vám priveje späť.
Ako som už povedala, písať s odstupom času je iné ako keď to, čo sa udialo máte v čerstvej pamäti. Viac si pamätáte, myšlienky sa prekrikujú, jedna druhú prebíja. Neskôr ostane len to čo malo, to najdôležitejšie pre vás. Čo ostalo vo mne a vynára sa pri spomienke na jeden nedeľný podvečer? Podvečer, kedy odznela prednáška pánov Lajmona a Mišovie „Prekážky ako súčasť cesty duchovného rastu“. Pokračovať »

Stretnutie nad knihou Sloveni a Slovensko – utorok 27.1.2015

Věra, 28. január 2015 – 16:09 -

sloveniPosledný januárový utorok sme sa stretli, aby sme viedli rozhovor nad zaujímavou knihou s titulom „SLOVENI A SLOVENSKO“ autora Cyrila Andrewa Hromníka. Kniha je zaujímavá svojím bohatým obsahom a originálnymi informáciami opísanými na viac ako 900 stranách. Zároveň vás zaujme ľahká čitateľnosť dobre pospájaných slov a viet. Autor Cyril A. Hromník nadobudol univerzitné historické vzdelanie v Prahe na Karlovej Univerzite a na Syrakúzskej Univerzite v USA a v súčasnosti žije v Kapskom meste v Juhoafrickej republike.

„Slovensko, pozoruhodná to zem uprostred Európy, do ktorej sa „gramaticky“ nedá ísť. Nedá sa povedať poďme do Slovenska, ako je to v prípade Poľska, Maďarska, Rumunska, Rakúska, Bieloruska, Nemecka a všetkých ostatných krajín sveta. Do Slovenska sa ísť nedá. Musí sa ísť NA SLOVENSKO. „

Tak to je citácia prvého odseku z predslovu knihy. Verím, že vás zaujal a budete sa chcieť dozvedieť oveľa, oveľa viac o Slovenoch a Slovensku.

VM

Novoročné posedenie – utorok 6.1.2015

Věra, 7. január 2015 – 11:46 -

6. januára sme sa zišli  prvýkrát v tomto roku. Pri horiacich sviečkach a popíjaní dobrého čaju ešte vo vzduchu doznievala atmosféra Vianoc.
Voľne sme hovorili nad knihami Eckharta Tollea Nová zem a Sila prítomného okamihu a čítali sme si úryvky z týchto úžasných kníh. Tu je niekoľko myšlienok, ktoré sme rozoberali:
„Iba vtedy, keď, vzdorujete tomu, čo sa deje, sa vydávate udalostiam napospas a svet sa bude rozhodovať o tom, či ste šťastní alebo nešťastní.“ Pokračovať »