Stretnutie v utorok 09.12.2014

Věra, 10. december 2014 – 12:14 -

V tento podvečer sme sa rozprávali ešte o adventnej špirále, ktorá v nás zanechala príjemné pocity, o ktoré sme sa chceli vzájomne podeliť. Veľmi dobrý ohlas bol aj na Vianočný príbeh, ktorý sme sami pre seba pripravili a jeho predvedenie sa podarilo.

Sila našich nevyslovených myšlienok a práca na sebe – to boli ďalšie témy, ktoré sme rozvíjali živou debatou. Stáva sa milou pravidelnosťou, že si na našich stretnutiach aj spievame, ako tomu bolo aj v tento deň.

Adventná špirála – nedeľa 7.12.2014

Věra, 8. december 2014 – 12:50 -

Advent – predvianočný čas očakávania, stíšenia, nazerania do svojho vnútra, tiché pohladenie duše.  Tieto úvodné slová sme mohli čítať na pozvánke pre uskutočnenie adventnej špirály v nedeľu 7. decembra v našich priestoroch.
Ale poďme pekne poporiadku. Najskôr bolo potrebné pripraviť miestnosť na špirálu. Znamenalo to zabezpečiť ihličnaté konáre, vyrobiť ozdobné svietniky z jabĺčok pre každého účastníka a nacvičiť program  s  hovoreným slovom a piesňami v réžii paní Magdy nazvaný Vianočný príbeh. Pokračovať »

Prednáška o myslení – utorok 02.12.2014

Věra, 5. december 2014 – 14:52 -

20141028_193444_smallHlavnou témou prednášky bolo „ego človeka“. Prebiehala živá diskusia, v ktorej sa jednotliví diskutujúci podelili s prítomnými o svoje prežitia, ktoré boli tak silné, že prítomným tlačili slzy do očí. Pomocnou inšpiráciou pri tom bolo čítanie úryvkov z knihy. Každý, kto úryvok prečítal, ho následne aplikoval do kvadrantu myslenia a rozvinul ho. Medzi jednotlivými vstupmi zaznievali aj piesne, ktoré boli spievané srdcom a sedenie spríjemnili. Odchádzali sme obohatení o príjemné prežitie.

VM

Výroba adventných venčekov

Věra, 5. december 2014 – 14:40 -

Vo štvrtok 27.11.2014 sme sa stretli, aby sme si v tento predvianočný čas skúsili vytvoriť adventné venčeky a iné vianočné dekorácie.  Zámerne píšeme „skúsili vytvoriť“, pretože nikto z nás nie je  v robení vencov odborník a všetci sme ich robili prvýkrát, no o to s väčším nadšením. Naše diela sme ozdobili prírodnými šiškami, červenými šípkami, škoricou, orechmi, ďalej plátkami sušených jabĺčok a citrónov a farebnou stuhou. Vzájomne sme sa inšpirovali nápadmi a všetkých nás potešilo, ako sa nám to spoločne vydarilo.

VM