Celodenné stretnutie členov združenia z viacerých miest

Věra, 25. november 2014 – 16:18 -

V sobotu 22. novembra  2014 sme zrealizovali celodenné stretnutie členov nášho združenia v nových upravených priestoroch na Vrátnej ulici v Košiciach. Hostia boli z neďalekého Prešova, ale aj z Humenného, Michaloviec a  Bratislavy. Na stretnutie sme sa pripravili tak, ako sa to pred návštevou patrí – veľkým upratovaním, varením a pečením, aby všetky miestnosti voňali čistotou a vôňou čerstvo upečených dobrôt. Pokračovať »

Pečenie chleba

Věra, 7. november 2014 – 18:43 -

Naše priestory nám umožňujú využívať aj kuchyňu, a preto sa v nej budeme snažiť niečo zdravé a chutné občas pripraviť. Rozhodli sme sa, že prvýkrát to bude pečenie chleba a mrkvovej torty. Výsledok bol skvelý. Írsky nekysnutý chlieb zo špaldovej múky bol výborný a ešte teplý potretý maslom a posypaný soľou chutil úžasne. A mrkvový koláč bol príjemnou sladkou bodkou nášho stretnutia. Nezabúdajme: Jedlo je prostriedkom k debatám a k srdciam ľudí.

/VM/

Recept na chlieb a mrkvovú tortu

 

Podušičkové stretnutie

Věra, 5. november 2014 – 20:13 -

V utorok 4. novembra bolo hlavnou témou stretnutia dušičkové obdobie. Rozpravu viedol Michal, ostatní sa zapájali svojimi zážitkami a príbehmi. Pochopiť realitu, že všetci sme spojení so smrťou, lebo je súčasťou života, nie je pre každého jedinca samozrejmé. Spomenuli sme aj uctievanie rodu, na ktoré by sme nemali zabúdať.

/VM/

Nácvik piesní a čítaného textu na vianočnú špirálu

Věra, 5. november 2014 – 20:08 -

V pondelok 3. novembra sme sa stretli spolu s paní Magdou Š. Zalesnou, aby sme sa naučili piesne, ktoré sa budú spievať na decembrovej vianočnej špirále. Pod odborným vedením paní Magdy sa nám to celkom dobre podarilo zvládnuť. Potom nám ešte paní Magda rozdelila úlohy v hraní vianočného príbehu. Tento príbeh je pretkaný okrem hovoreného slova aj milými pesničkami. Čítali a spievali sme sediac okolo nášho okrúhleho stola so zapálenými sviečkami, ktoré príjemne znásobovali atmosféru prežitých okamihov.

/VM/