Koncert Janka Svetlana Majerčíka v Kośiciach

Eva Mat., 21. september 2014 – 12:49 -

„Janko Svetlan Majerčík príde na pozvanie súkromnej osoby do Košíc…“ Táto prvá informácia vzišla od pani Magdy, ktorá ju hneď rozvíjala ďalej. „A čo to využiť a zorganizovať pre Košičanov koncert?“ Od slov nemáme ďaleko k činu (vďaka za to)..i keď niekedy to môže pôsobiť ako horúca hlava (vďaka aj za to, učím sa). Dohodla som sa s majiteľom Dobrej čajovne, rezervovala večerné hodiny, spätne poslala informáciu pani Magde, od nej sa dostala k pánovi Majerčíkovi. Spečatené, potvrdené,  koncert je na svete. A s ním aj krásna pozvánka, ktorá vzišla od samotného pesničkára . Pozvanie sme rozposlali  priateľom, známym, rodine – rozbehlo sa do sveta, oslovilo a zavolalo tých, ktorým učarovali Svetlanove piesne. Pokračovať »

Málo známe parazity človeka

Erik, 15. september 2014 – 19:47 -

Dobrý večer,

zdieľam niečo, čo potvrdzuje niektoré duchovno duševné deje, s čím sa tu a tam stretávame aj na tejto stránke. Len poznamenávam, že o niečom podobnom v Dobrom aj Zlom sa dá hovoriť na mnohých ďalších úrovniach našej existencie, ktoré sa fotografiou zachytiť nedajú, … lebo sú jednoducho úplne iného vyššieho druhu, a majú na smerovanie človeka oveľa zásadnejší vplyv …

napríklad úroveň, na ktorej sa prejavuje náš Duch – úroveň jeho chcenia, jeho najvnútornejšieho osobného snaženia, čo si často človek ani neuvedomuje … tam je podľa môjho presvedčenia aj jadro silnej ochrany človeka pred nižšie uvedeným … konkrétnejšie vyjadrené je ňou dobré chcenie, čisté myslenie, dôstojná reč a nezištné konanie …ESA

http://www.2012rok.sk/wp/spolocnost/26150-vedci-odfotili-astralne-parazity

Výlet na Hanigovský hrad

va, 14. september 2014 – 11:23 -

Prázdniny sa skončili ale s letom sa nám ešte lúčiť nechce.
Na siedmy september sme si teda  naplánovali celodenný pobyt v prírode.
Vlastne skôr túru – výstup, ktorým sme zdolali viac ako paťstometrové prevýšenie,  až do nadmorskej výšky 770 m.n.m., kde sa nachádza zrúcanina Hanigovského hradu.

Začínali aj končili sme v tichej a krásnej  dedinke Ľutina v okrese Sabinov, ktorá je zároveň známym pútnickým miestom na Slovensku.
Rozhodne si aj tu bolo čo pozrieť, či to už boli unikátne nástenné mozaiky v Bazilike Minor, kaplnka Sv. Mikuláša alebo miniskanzen zmenšenín drevených chrámov spod Karpát. Pokračovať »

Litmanová 2014

va, 11. september 2014 – 12:10 -

Rok ubehol ako voda a v dňoch 7. – 10. augusta sme sa opäť stretli na tradičnom pobyte v Litmanovej.

Na tohtoročnom sa zúčastnilo 42 osôb, z toho 34 dospelých, zvyšok tvorili naši potomkovia.

Každodenný ranný program pozostával aj tentokrát zo spoločnej prípravy a následného požívania zeleninových a ovocných štiav a rozcvičky. Rozcvička mala aj  formu spevu a tancov miestami naboso na kvitnúcej lúke.

Toto sa nám tak zapáčilo, že sme  pobytom v prírode spojenom s poznávaním liečivých bylín zaplnili celé piatkové  dopoludnie. A boli by sme v tom pokračovali, ibaže na popoludnie bol  pripravený ďalší veľmi príjemný program pozostávajúci z prednášky a besedy s pani Blankou, bylinkárkou z Moravy a  intuitívneho tanca pre ženy. Pokračovať »