Podaj ďalej!

va, 25. máj 2014 – 10:42 -

Od rána na nohách, čakanie na autobus, čakanie u lekára,  rýchlo si odhryznem z pečiva v kabelke, znovu presun autobusom  a vybavovanie v úrade. Medzitým telefonáty s  ponukami telekomunikačných produktov a esemeska  o jedinečnej možnosti  výhodnej pôžičky.

Aspoň, že už ma čaká tá príjemnejšia časť dňa a kým sa stretnem s priateľmi, ešte sa trošku prejdem. Počasie je príjemné, slnečno a dvadsaťpäť stupňov,  prvýkrát tento rok.

Tento fakt ale vylákal do ulíc všetkých. Ulice sú plné, človek musí na každom kroku uhýbať.. “nie, ďakujem, nemám chvíľku času na pár otázok, nemám záujem zúčastniť sa ankety s možnosťou výhry“. „Nie, nechcem finančne prispieť, povedala som to už tým pred vami!“

No prichádzajú stále noví a už sú tu dve mladé dievčatá, z ktorých jedna mi s úsmevom čosi strká do ruky:”Pre šťastie!”

V dlani sa mi ocitá veľký oranžový gombík.

Môj skúsenosťami vytrénovaný mozog sa snaží zorientovať a rýchlo hľadá, čo je za tým.  Možno tá druhá dievčina má v rukách košík, do ktorého treba  prispieť na ten, či onen  účel  a ja budem musieť  opäť povedať „nie“ , Tentokrát už naozaj pobúrená, poviem to ostro, že „nedám!!!“ , a to  ani za vec, ktorá sľubuje prínos šťastia.

Dievčatá  ale odchádzajú, míňajú ma, nič nežiadajú.

A mne zostal v ruke okrúhly ružovo-oranžový návod na šťastie. Dostala som ho len tak.

Uvedomenie, že veci neboli také akými som bola náchylná ich vidieť,   prinieslo náhlu úľavu a pocit vďačnosti. Aj za tie víly s úsmevmi a vetrom vo vlasoch, aj za ľahkosť a veselosť, ktorú sebou priniesli.

Cítila som sa veľkolepo obdarovaná! Svet bol odrazu bezchybný a krásny.

Pozrela som sa na gombík. Veď on funguje okamžite!

Čo s ním, dať si ho do  kabelky a nosiť  sebou všade, aby mohol v prípade potreby zaúčinkovať a premaľovať svet jasnými farbami?

V tom momente som  pocítila, že je to celkom inak. Že si ho nemôžem a ani nechcem nechať.

Nemôžem ho vlastniť, tak ako nemôžem vlastniť šťastie.

Jeho kúzelná schopnosť spočíva  totiž práve v úmysle a deji odovzdávania.  Tým dokonca rastie.

O dve hodiny nato som teda čarovný gombík i skúsenosť posunula ďalej.

A bolo mi jasné, že ja tým nič nestrácam.  Kým bol pri mne, mohla som totiž návod na šťastie pochopiť.  A teraz môžem vytvárať šťastie, kedykoľvek budem chcieť:-)

 

Návšteva Detského domova

Igor, 11. máj 2014 – 18:31 -

29.apríla sme po dlhšej dobe opäť navštívili Detský domov na Hurbanovej ulici v Košiciach. Dohodli sme pre deti aj koníky pre hiporehabilitáciu. Deti sa im veľmi tešili, niektoré sa previezli aj viackrát. Popritom sme si kreslili s kriedami, hrali sa s loptami a naháňali. Tešíme sa na ďalšiu návštevu.

Prechádzka z Jahodnej do Košíc spojená so zberom odpadkov

Igor, 11. máj 2014 – 18:31 -

Aj tohto roku sme sa rozhodli urobiť niečo pre čistotu nášho okolia pri príležitosti Dňa zeme. Dna 13.apríla sme sa prešli po obľúbenej trase košických turistov, ktorá je v posledných rokoch ohrozená plánovanou ťažbou uránu.
Tentokrát sme sa vybrali iba v trojici a spoločnosť nám robili aj dvaja štvornohí priatelia. Po ceste sme si zaspievali, obdivovali prebúdzajúcu sa jarnú prírodu a pozbierali nájdené odpadky. Konštatovali sme, že trasa je pomerne čistá.
Napokon sme sa zastavili u bezdomovcov žijúcich v lese, dali im nejaké jedlo a opiekli si s nimi slaninku a klobásu. Pokračovať »

Seminár o vplyve farieb na život človeka

Igor, 11. máj 2014 – 18:29 -

Dňa 16.marca sme sa podieľali na organizácii ďalšieho zo série seminárov p.Marschnera na tému vplyvu farieb na život človeka. Človek sa v priebehu svojho vývoja zoznamuje s rôznymi životnými témami. Každá téma má svoju odpovedajúcu farbu. Ak človek zvládne príslušnú tému, odpovedajúca farba sa objaví v spektre jeho farebného žiarenia. Žiadnu tému nie je možné odmietnúť. Na to, aby sme dokončili svoj vnútorný vzostup, je potrebné zvládnuť celé spektrum a tak nadobudnúť správny postoj ku všetkému, čo patrí k prirodzenému životu. Pokračovať »

Sila slova

Erik, 6. máj 2014 – 20:00 -

takže toto sa deje aj s nami keď hovoríme ???

http://www.jupitera.sk/2013/04/pokus-inspirovany-masaru-emotom.html

Symbolika OH Soči 2014

Redakcia, 4. máj 2014 – 19:01 -

Posielam krásny rozbor vysvetľujúci symboliku obrazov v slávnostnom zahájení olympiády v Soči. Je to úžasné takú hĺbku myšlienok sú schopní vyjadriť a precítiť len Rusi a Slovania, stojí zato si to pozorne prečítať

http://svobodnenoviny.eu/o-symbolice-slavnostniho-zahajeni-olympiady-v-soci/#more-8223