Pár krásnych slov od Chaplina

Redakcia, 31. máj 2013 – 20:20 -

Ahojte,

práve som objavila toto a veľmi ma to oslovilo a prekvapilo. Nedá sa, neposunúť vám to ďalej …

http://www.duchovniprednasky.estranky.cz/clanky/krasne-texty-a-videa/kdyz-jsem-zacal-skutecne-milovat-sam-sebe.html

Janka :-)

Víkend v Sosne

Igor, 17. máj 2013 – 13:26 -

Niektorí členovia združenia sme 10. až 12. mája spoločne aj s rodinami strávili víkend v príjemnom ekologickom centre o. z. Sosna v Družstevnej pri Hornáde.
Pani Alina vypracovala projekt, ktorý bol schválený a financovaný z EÚ cez Ministerstvo školstva. Cieľom projektu bolo navzájom sa lepšie spoznať a  prehĺbiť komunikáciu s našou dorastajúcou mládežou. Bolo pripravených veľa spoločných aktivít. Niektoré ale mládež nenadchli a tak sa program pripravoval spontánne. Zahrali sme si spoločne zopár zábavných hier, volejbal. Viackrát sme sa prešli spolu aj individuálne po krásnom okolí. Zašli sme aj do pomerne vzdialenej husto zarastenej oblasti sútoku miestneho potoka a Hornádu, kde nás oslovila divoká príroda a neupravené meandre a v ktorom sme sa trochu osviežili. Natrhali sme lúčne kvety a trávy, z ktorých sme utkali prírodný gobelín. Po ceste naspäť sme zbierali odpadky. Pokračovať »

Kurz omietania hlinou

Igor, 17. máj 2013 – 13:10 -

V stredu 8.mája sme sa niektorí vybrali pomôcť a podučiť pri omietaní hlinou v eko osade Šťastná. Bol to pekný a fyzicky náročný deň, ktorý sme zakončili spoločným posedením pri ohni s miestnymi osadníkmi. Páči sa nám, že zušľachťujú kúsok zeme a spoločne vytvárajú nádherný priestor s dobrou energiou. Pokračovať »

Opekačka na Bankove

Igor, 3. máj 2013 – 5:57 -

V utorok 23.apríla sme si naše pravidelné utorkové stretnutie zorganizovali v prírode. Tesne predtým popršalo a tak sme chvíľu zvažovali, či vôbec ísť, ale napokon sa vyčasilo a mali sme veľmi pekný večer. Najprv sme si zašli nabrať vodu k prameňu. Poďakovali sme za čistotu a sviežosť tohoto miesta. Potom sme sa prešli na jednu z čistiniek nad Horným Bankovom, kde sme si založili ohník, poopekali čo kto priniesol, zhovárali sa a čítali. Pokračovať »

Výlet do okolia Nižnej Hutky nielen za medvedím cesnakom

Igor, 3. máj 2013 – 5:53 -

V nedeľu 21.apríla sme sa zúčastnili výletu do prebúdzajúcej sa jarnej prírody v okolí Nižnej Hutky, organizovaného pánom Lúchavom. Prešli sme sa po peknom zvlnenom údolí a v neďalekom lesíku sme nazbierali medvedí cesnak. Na vysoko položenej lúke s pekným výhľadom sme si prečítali úvod z knihy Bytosti prírody a liečenie Zeme od pani Margot Ruis. Pokračovať »

Zber odpadkov na trase Jahodná – Bankov

Igor, 3. máj 2013 – 5:47 -

V sobotu 20.apríla poobede sme spolu s členmi ZO SZOPK prešli z Jahodnej na Bankov. Po ceste sme zbierali odpadky pri príležitosti dňa Zeme. V okolí Kuriškovej sme si zároveň pozreli prieskumné vrty pre plánovanú ťažbu uránu, ktoré sú miestami v tesnej blízkosti turistického chodníka. Konštatovali sme, že miesta, kde kanadská spoločnosť plánuje ťažbu sú veľmi pekné s rôznorodými starými stromami a čistinkami. Skôr by sa hodili pre rekreačné zariadenia namiesto závodu na chemické spracovanie uránu s následným raádioaktívnym odpadom. Pokračovať »