Prečo sme chorí?

Redakcia, 22. november 2012 – 17:31 -

Zdravie
považujeme za jednu z najdôležitejších vecí v našom živote. Pri gratuláciách častokrát odznie „želám Ti zdravie…“. Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše. Ak ochorie duša, ochorie aj telo. Akékoľvek choroby, ktoré poznáme, vznikajú vždy vtedy, keď sa trápi ľudská duša.

Čo vieme o duši? Naša duša sídli v solar plexe (slnečná pleteň, tretia čakra) pod hrudnou kosťou v strede. Niet v človeku väčšieho bohatstva ako je jeho duša. S dušou treba intenzívne spolupracovať. Ak sa o ňu nestaráme, vedie to k psychosomatickým chorobám, čo sa už dnes pripúšťa, aj keď veľmi opatrne. Zdravie, aj keď sa to nezdá, si poškodzujeme my sami, svojím postojom, svojimi negatívnymi pocitmi.
Že ktoré sú to? Závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, potom za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Keď máme neporiadok v duši, máme snahu odsunúť riešenie na neskôr. Nechceme riešiť veci teraz, lebo do toho by sme museli zahrnúť seba a uvedomiť si svoj stav. Keď sa prinútite ho uvedomiť si tu a teraz, zistíte, že máte jeden nevyriešený problém, druhý, tretí – a voláme to stresom. Módne slovo, ktorého sa chytáme aj keď nevypovedá vlastne o ničom. Vytvárame
antistresové programy, pričom zabúdame na najdôležitejšie: nie je možné zachraňovať človeka, ak sa on sám zachraňovať nechce. Neexistuje zdravá duša a choré telo,  neexistuje chorá duša a zdravé telo.

Každý orgán v tele má okrem fyziologického poslania aj duchovnú dimenziu. Napríklad žalúdok a hrubé črevo sú kontrolované strachom. Pokračovať »

Stretnutie na Litmanovej 2012

Igor, 21. november 2012 – 12:16 -

        V auguste tohto roku výnimočne na výročie mariánskej púte sme sa asi 30 bytostí z rôznych kútov Slovenska zišli na našom každoročnom stretnutí Školy života. Štyri dní sme spolu pobudli, podelili sa o prežitia, skúsenosti, obohatili sa navzájom, podporili v spoločnej snahe o vnútorný pohyb a rast.
Pozvanie medzi nás prijala vizionárka pani Ivetka. Rozprávanie s touto ženou plnou čistoty, pokory, obdarenou prirodzenou múdrosťou je pre nás nezabudnuteľné. Na svojej neľahkej ceste nazbierala mnoho vnútorných darov a teraz ich rozdáva plným priehrštím hľadajúcim a smädným dušiam Pokračovať »