Báseň neznámeho autora

va, 30. december 2011 – 14:30 -

Souznění duší…
tmavá  noc se tiše snáší,
modrý plášť Zemi přikrývá,
plný svitu hvězdných loučí,
a Luna vše ohlídá.

Srdce v srdci tiše tepe,
to dvě duše spojeny,
touhou kráčet směrem k Slunci,
hledají Ráj zde na Zemi.

Vesmír požehnal jim cele,
ukazují cestu všem,
kdo chce vidět, slyšet, kráčet,
nebojí se o sebe.

Lásko,pohleď, z toho pláště
posetého světlem hvězd,
složím ke tvým krásným nohám
proužek látky na pelest.

Budou svítit u tvé hlavy,
hlídat tvoje velké sny,
a já na stráži pak budu,

aby nikdy nezhasly.

 

 

Ako som iba na polovicu počúvla svojich anjelov

Marika P, 19. december 2011 – 15:30 -

       Pred pár dňami po ceste do práce mi anjeli pošepkali slovíčko polícia. Počúvla som, zmiernila tlak na plyn a udržiavala predpísanú päťdesiatku. V meste som zaparkovala, kde som síce zvykla aj inokedy, aj keď viem, že tam nie je dovolené. Spomenula som si, čo mi bolo pošepkané, ale riskla som to. Do roboty som stíhala len tak – tak  a aj k dcére, ktorá býva neďaleko som niečo niesla. Večer pred ôsmou, po práci ma za stieračom čakal odkaz – Zastavte sa na polícii. Poďakovala som (vždy poďakujem za všetko, čo mi príde do cesty, aj za to príjemné ale aj za menej príjemné). Na políciu som zašla ráno. Bol tam sympatický muž. Porozprávala som mu celý priebeh. Povedal, že pokuta by mohla byť aj 50 Eur ale, že mne dá len symbolických 5 Eur. Poďakovala som a plná lásky odišla.

Pani Chica z Baependie

Judka, 16. december 2011 – 12:18 -

Príbeh, ktorý ma oslovil z knihy Jako řeka, jež plyne od Paula Coelha (vlastný preklad z češtiny):

Čo je to zázrak ?

            Poznáme najrôznejšie definície: niečo, čo je proti zákonom prírody, priaznivý zásah v okamihu hlbokej krízy, niečo vedecky nemožného atď.
            Mám svoju vlastnú definíciu: zázrak je to, čo naplňuje našu dušu mierom. Či už sa prejavuje ako uzdravenie, alebo ako splnenie priania – výsledok je ten, že keď ku zázraku dôjde, pocítime hlboku úctu a vďačnosť za milosť, ktorou nás Boh obdaril. Pokračovať »

Práca na mojom myslení

Judka, 1. december 2011 – 21:01 -

           Pred rokmi som sa dozvedela o kvadrante myslenia, to znamená o správnom usporiadaní myšlienok. Viem, že ako myslím, taká som a preto si chcem očistiť myseľ od negatívnych myšlienok a smerovať k tomu, aby moje myšlienky boli len pozitívne. Do kvadrantu spomienok vľavo dole zatrieďujem negatívne myšlienky z minulosti. Do kvadrantu strachu a obáv vpravo dole ukladám negatívnu budúcnosť. Hore doľava zadeľujem pozitívnu minulosť a volám ho kvadrant spomienok a hore doprava do kvadrantu tvorivosti  vkladám pozitívnu budúcnosť. Pokračovať »