Ďalšie recepty z varení podľa 5 elementov

Eva Mat., 30. november 2016 – 11:38 -

Uverejňujeme niekoľko ďalších receptov z varení pod vedením pani Anny Sasarákovej:

Cuketové guľky

2 ks stredne veľkej cukety, 150g kukuričných lupienkov, 200 g syra ementál, 3 vajíčka, čierne korenie , soľ, bazalka, 3-4 strúčiky cesnaku

Cuketu a syr nastrúhame na hrubé pásiky. Cukety vyberieme mladé a tenké, nešúpeme ani neodstraňujeme semienka. Valčekom na hrubo podrvíme kukuričné lupienky.  Pridáme vajíčka, cesnak, soľ, korenie a nasekanú bazalku /miesto bazalky možno použiť aj zelerovú alebo petržlenovú vňať. Všetko premiešame a necháme aspoň 15 min postáť. Prebytočná vlhkosť z cukety sa vsiakne do lupienkov a celá masa sa spojí. Tvarujeme menšie guľky. Zapekaciu nádobu potrieme olivovým olejom poukladáme  guľky vedľa seba. Pečieme pri teplote 170-180 stupňov – teplovzdušn& aacute; rúra cca 20 min. Povrch má byť opečený do zlatista. Opečené guľky polejeme horúcou paradajkovou omáčkou a ešte necháme v rúre všetko spolu prehriať pri zníženej teplote okolo 140 stupňov cca 15 min. Pokračovať »

Varenie podĺa 5 elementov (ročných období)

Eva Mat., 21. september 2016 – 12:07 -

Tajomstvo zdravej výživy sa dá veľmi jednoducho odhaliť: skúšame tak dlho, pokiaľ nájdeme jedlá, ktoré nás na jednej strane nasýtia a vyživujú  a na strane druhej  sú chutné a dobre stráviteľné.

Varenie podľa elementov vychádza z tradičnej čínskej medicíny – zámerom je pripraviť jedlo tak aby to čo je výživné bolo zároveň aj stráviteľné, t.j. zdraviu prospešné.

Na našich stretnutiach pod vedením pani Anny Sasarákovej sa učíme ako uvariť energeticky neutrálne jedlo s ohľadom na ročné obdobia a ako variť v kruhu z potravín nášho zemepisného pásma. Pokračovať »

Stravovanie po tretíkrát

va, 22. september 2015 – 10:35 -

Tak teda v piatok 18. septembra sme sa už po tretíkrát stretli pri téme stravovania a to s podtémou “zdravé raňajky”.

Aj priaznivci tradičného stravovania sa už často zhodujú v tom, že práve na raňajky je dobré konzumovať ovocie či šťavy z ovocia alebo zeleniny.A že to nemusí byť jednotvárne, o tom bola naša beseda. Pripravili sme si raňajkovú misku z kúskov obľúbeného ovocia, na to prišla naklíčená pohánka, oriešky a zaliali sme to s makovým mliekom, v ktorom boli rozmixované banány. Pokojne to môže byť aj jednoduchšie ale ani toto “nemalo chybu”:-)

Nuž buď sa necháme inšpirovať alebo si pripravíme raňajky podľa vlastného vedomia a svedomia ale nezabudnime, čo je ráno najdôležitejšie – poďakovať za prebudenie a radostne vykročiť do nového dňa, ktorý pre nás bude (rovnako ako raňajky) taký, pre aký sa rozhodneme.

Stretnutie s pani bylinkárkou Annou Sasarákovou

Igor, 7. marec 2015 – 15:25 -

V nedeľu 1.marca medzi nás prišla pani Anna Sasaráková, aby sa s nami podelila o svoje životné skúsenosti a bohaté vedomosti z rôznych oblastí, ktoré napomáhajú zdraviu človeka.
Pani Anna je inžinierka, ale pred pár desiatkami rokov počúvla hlas svojho srdca a zamenila svoju sľubne sa vyvíjajúcu kariéru za život zameraný na priamu pomoc ľuďom. Venuje sa mnohým oblastiam, až nás prekvapovalo ako to môže jeden človek stihať. Okrem zberu a pestovania byliniek, pripravuje liečivé krémy, venuje sa reflexným masážam, šije nádherné harmonizujúce prikrývky, obrusy ako aj vankuše na spanie plnené bylinkami a pohánkovými šupkami. Pani Anna má bohaté skúsenosti aj v oblasti zdravého stavovania. Pokračovať »