Málo známe parazity človeka

Erik, 15. september 2014 – 19:47 -

Dobrý večer,

zdieľam niečo, čo potvrdzuje niektoré duchovno duševné deje, s čím sa tu a tam stretávame aj na tejto stránke. Len poznamenávam, že o niečom podobnom v Dobrom aj Zlom sa dá hovoriť na mnohých ďalších úrovniach našej existencie, ktoré sa fotografiou zachytiť nedajú, … lebo sú jednoducho úplne iného vyššieho druhu, a majú na smerovanie človeka oveľa zásadnejší vplyv …

napríklad úroveň, na ktorej sa prejavuje náš Duch – úroveň jeho chcenia, jeho najvnútornejšieho osobného snaženia, čo si často človek ani neuvedomuje … tam je podľa môjho presvedčenia aj jadro silnej ochrany človeka pred nižšie uvedeným … konkrétnejšie vyjadrené je ňou dobré chcenie, čisté myslenie, dôstojná reč a nezištné konanie …ESA

http://www.2012rok.sk/wp/spolocnost/26150-vedci-odfotili-astralne-parazity

Sila slova

Erik, 6. máj 2014 – 20:00 -

takže toto sa deje aj s nami keď hovoríme ???

http://www.jupitera.sk/2013/04/pokus-inspirovany-masaru-emotom.html

Príručka života

Redakcia, 17. február 2014 – 21:13 -

Je tu aj pre Teba Príručka 2014 

_ Zdravie

1. Pi veľa vody.
2. Jedz raňajky ako kráľ, obedy ako princ a večere ako žobrák.
3. Jedz viac jedla, ktoré rastie na stromoch a kríkoch a jedz menej jedla, ktoré je spracovávané.
4. Ži s tromi E – Energia, Entuziazmus, Empatia.
5. Modli sa a venuj tomu čas.
6. Hraj viac hier.
7. Čítaj viac kníh, ako v roku 2013.
8. Seď v tichosti aspoň 10 minút každý deň.
9. Spi 7 hodín.
10. Prechádzaj sa 20-30 minút každý deň a usmievaj sa pri tom.

_Osobnosť
11. Neporovnávaj svoj život s druhými. Vôbec nemáš tušenie, o čom je ich cesta životom.
12. Neprechovávaj negatívne myšlienky alebo veci, ktoré nemôžeš kontrolovať. Namiesto toho venuj svoju energiu prítomným pozitívnym momentom. Pokračovať »

Sila čistého chcenia človeka, jeho myslenia a slova

Redakcia, 9. december 2013 – 16:50 -

Uzdravenie z ” ťaťkej” choroby cez energiu srdečného chcenia vyjadrenú s pomocou myšlienky a slova “orodovníkov”…

https://www.youtube.com/watch?v=3ZyaAkthQXw&i9=525d844a7225

 

 

Pozrime sa na seba

Redakcia, 27. jún 2013 – 20:28 -

Zdieľame s Vami zaujímavú, veľmi prirodzene podanú prednášku nielen o živej strave, ale aj o niektorých súvislostiach života, ktoré sa nás všetkých týkajú…

http://www.youtube.com/watch?v=FZBl0EVUNzU

 

Očista

Erik, 15. marec 2013 – 7:50 -

Tela

Obličky

Pečeň a žlčník

A duše

Každý deň, najlepšie večer aspoň hodinu pred spaním, keď už práca nesúri, sa pohodlne posadíme do kresla.

Stíšime svoje z každodenného zhonu rozlietané myšlienky a necháme vo svojom vedomí povstať zreteľné obrazy svojho dnešného prežívania. Postupne, najlepšie od konca dňa po jeho začiatok.

Rozlišujeme v tom, čo sme dnes konali, čo hovorili, ako mysleli a pociťovali, a čo pri tom cítili – vyciťovali.

Spomienky, ktoré v nás vyvolajú čosi nepríjemné príjmeme vedome s úsilím o pochopenie zákonitostí dejov pri nich.

Nezvládnuté udalosti napravíme podľa ich druhu prosbou o odpustenie, odpustením, dobroprajným želaním … modlitbou z vnútorného popudu.

Za to dobré aj zlé čo sme dnes prežili ďakujeme.

Po každom obraze smerujeme svoje chcenie do pokoja prítomnosti, k dôvere že všetko včas a dobre splníme, do stavu ” tu a teraz “.

Mnohí pri tom asi prídeme na to, že väčšinu ak nie všetky zle zvládnuté situácie (či už dobré alebo zlé) dnes mali jednu príčinu.

Neudržali sme svoje vedomie – svojho ducha v danej situácii v prítomnosti, aby nás cez ne viedol s nadhľadom, a že prekážkou k tomu boli často naše vlastné, duchom nekontrolované, myšlienky produkované rozumom.

V priebehu tejto činnosti budeme cítiť stupňujúce sa duševné uvoľnenie doprevádzané prúdom Sily – Živy ( pôvodný Slovanský výraz v tomto prípade  podľa mňa najlepšie vystihuje toto cítenie).

Už samotné duševné uvoľnenie a prúdenie Živy nabáda k tomu aby táto duševná očista bola zakončená modlitbou; odovzdaním sa Bohu.

Po nej sa ideme umyť, obliecť do pyžama a s vďačným cítením k Stvoriteľovi spať.

S čím sme večer líhali s tým skoro ráno vstávame.

 

Prečo sme chorí?

Redakcia, 22. november 2012 – 17:31 -

Zdravie
považujeme za jednu z najdôležitejších vecí v našom živote. Pri gratuláciách častokrát odznie „želám Ti zdravie…“. Sokrates povedal, že telo je iba obalom duše. Ak ochorie duša, ochorie aj telo. Akékoľvek choroby, ktoré poznáme, vznikajú vždy vtedy, keď sa trápi ľudská duša.

Čo vieme o duši? Naša duša sídli v solar plexe (slnečná pleteň, tretia čakra) pod hrudnou kosťou v strede. Niet v človeku väčšieho bohatstva ako je jeho duša. S dušou treba intenzívne spolupracovať. Ak sa o ňu nestaráme, vedie to k psychosomatickým chorobám, čo sa už dnes pripúšťa, aj keď veľmi opatrne. Zdravie, aj keď sa to nezdá, si poškodzujeme my sami, svojím postojom, svojimi negatívnymi pocitmi.
Že ktoré sú to? Závisť, nenávisť, krivda, zloba, ľútosť, strach alebo trápenie sa za iných. Ak niektorý z týchto pocitov ľudia „pustia do svojho vnútra“, potom za všetky následky nesú sami zodpovednosť. Keď máme neporiadok v duši, máme snahu odsunúť riešenie na neskôr. Nechceme riešiť veci teraz, lebo do toho by sme museli zahrnúť seba a uvedomiť si svoj stav. Keď sa prinútite ho uvedomiť si tu a teraz, zistíte, že máte jeden nevyriešený problém, druhý, tretí – a voláme to stresom. Módne slovo, ktorého sa chytáme aj keď nevypovedá vlastne o ničom. Vytvárame
antistresové programy, pričom zabúdame na najdôležitejšie: nie je možné zachraňovať človeka, ak sa on sám zachraňovať nechce. Neexistuje zdravá duša a choré telo,  neexistuje chorá duša a zdravé telo.

Každý orgán v tele má okrem fyziologického poslania aj duchovnú dimenziu. Napríklad žalúdok a hrubé črevo sú kontrolované strachom. Pokračovať »