Málo známe parazity človeka

Erik, 15. september 2014 – 19:47 -

Dobrý večer,

zdieľam niečo, čo potvrdzuje niektoré duchovno duševné deje, s čím sa tu a tam stretávame aj na tejto stránke. Len poznamenávam, že o niečom podobnom v Dobrom aj Zlom sa dá hovoriť na mnohých ďalších úrovniach našej existencie, ktoré sa fotografiou zachytiť nedajú, … lebo sú jednoducho úplne iného vyššieho druhu, a majú na smerovanie človeka oveľa zásadnejší vplyv …

napríklad úroveň, na ktorej sa prejavuje náš Duch – úroveň jeho chcenia, jeho najvnútornejšieho osobného snaženia, čo si často človek ani neuvedomuje … tam je podľa môjho presvedčenia aj jadro silnej ochrany človeka pred nižšie uvedeným … konkrétnejšie vyjadrené je ňou dobré chcenie, čisté myslenie, dôstojná reč a nezištné konanie …ESA

http://www.2012rok.sk/wp/spolocnost/26150-vedci-odfotili-astralne-parazity

Sila slova

Erik, 6. máj 2014 – 20:00 -

takže toto sa deje aj s nami keď hovoríme ???

http://www.jupitera.sk/2013/04/pokus-inspirovany-masaru-emotom.html

Ja som, pretože my sme

Eva Mat., 12. apríl 2014 – 21:27 -

Antropológ­ navrhol deťom z jedného afrického­ kmeňa…hru.
Položil kôš plný ovocia pod strom a povedal deťom, že kto dobehne ako
prvý, vyhráva všetko ovocie.
Keď im to povedal,­ všetci sa pochytali­ za ruky a spolu bežali ku
stromu, kde si pochutnali­ na sladkom ovocí.
Keď sa ich spýtal, prečo utekali takto, keď mohli všetko ovocie získať
pre seba, odpovedali­: “UBUNTU ako môže byť niekto z nás šťastný,­ keď
ostatní sú smutní?”­
Na slovo UBUNTU neexistuje­ preklad a znamená niečo ako “ja­ som,
pretože my sme”.

Film Premena

Erik, 7. marec 2014 – 23:05 -

O čo ide?

Film Premena je hlboký, duchaplný a inšpirujúci príbeh – hľadanie zmyslu života a objasnenie existencie sveta Dr. Wayne W. Dyerom, ktorý je medzinárodne uznávaný autor a rečník v oblasti osobnostného rozvoja.
Čítajte viac na: http://blog.upbook.sk/item/428-film-promena-online-zdarma#ixzz2vJxExK2A

Príručka života

Redakcia, 17. február 2014 – 21:13 -

Je tu aj pre Teba Príručka 2014 

_ Zdravie

1. Pi veľa vody.
2. Jedz raňajky ako kráľ, obedy ako princ a večere ako žobrák.
3. Jedz viac jedla, ktoré rastie na stromoch a kríkoch a jedz menej jedla, ktoré je spracovávané.
4. Ži s tromi E – Energia, Entuziazmus, Empatia.
5. Modli sa a venuj tomu čas.
6. Hraj viac hier.
7. Čítaj viac kníh, ako v roku 2013.
8. Seď v tichosti aspoň 10 minút každý deň.
9. Spi 7 hodín.
10. Prechádzaj sa 20-30 minút každý deň a usmievaj sa pri tom.

_Osobnosť
11. Neporovnávaj svoj život s druhými. Vôbec nemáš tušenie, o čom je ich cesta životom.
12. Neprechovávaj negatívne myšlienky alebo veci, ktoré nemôžeš kontrolovať. Namiesto toho venuj svoju energiu prítomným pozitívnym momentom. Pokračovať »

Keď zmeníme seba,

Redakcia, 10. december 2013 – 19:11 -

zmeníme svet :

http://www.mojevideo.sk/video/186fd/eduard_tomas_ked_zmenime_seba_zmenime_svet.html

Krátke rozprávanie p. Eduarda Tomáša

Sila čistého chcenia človeka, jeho myslenia a slova

Redakcia, 9. december 2013 – 16:50 -

Uzdravenie z ” ťaťkej” choroby cez energiu srdečného chcenia vyjadrenú s pomocou myšlienky a slova “orodovníkov”…

https://www.youtube.com/watch?v=3ZyaAkthQXw&i9=525d844a7225

 

 

Až vyrostu, chci být jako máma …

Redakcia, 3. september 2013 – 20:02 -

Dcera nakreslila obrázek o zaměstnání své maminky.

(dopis, který učitelce poslala matka na druhý den)

Milá paní učitelko Jonesová,

Chci Vám objasnit …… celý príbeh tu

Modlitba

Erik, 21. august 2013 – 7:51 -

Dlhé obdobie visela na mojej nástenke v zamestnaní a predtým na nástenke môjho kolegu a priateľa nasledujúca modlitba, ktorá veľmi vystihuje obsah tejto stránky.

Túto modlitbičku som si vo voľnej chvíľke veľmi často čítaval a uvažoval o jej obsahu.

Spája sa mi s ňou veľmi pekná spomienka, pri ktorej som si plne uvedomil mocnú  silu Citu vychádzajúcu z nášho ducha. V troch návaloch Citu prišla túžba nájsiť si svoju “druhú polovičku”, čo sa o pár mesiacov, bez prekážok a úplne prirodzene aj stalo …

Pozrime sa na seba

Redakcia, 27. jún 2013 – 20:28 -

Zdieľame s Vami zaujímavú, veľmi prirodzene podanú prednášku nielen o živej strave, ale aj o niektorých súvislostiach života, ktoré sa nás všetkých týkajú…

http://www.youtube.com/watch?v=FZBl0EVUNzU

 

Aké máte myšlienky ?

Redakcia, 8. jún 2013 – 19:39 -

Ahojte,

Posielam v prilohe nieco velmi zaujimave.
Myslim , ze Vás to zaujme.
Pozdravujem všetkých.
Pekný den prajem.

Paľo

Očista

Erik, 15. marec 2013 – 7:50 -

Tela

Obličky

Pečeň a žlčník

A duše

Každý deň, najlepšie večer aspoň hodinu pred spaním, keď už práca nesúri, sa pohodlne posadíme do kresla.

Stíšime svoje z každodenného zhonu rozlietané myšlienky a necháme vo svojom vedomí povstať zreteľné obrazy svojho dnešného prežívania. Postupne, najlepšie od konca dňa po jeho začiatok.

Rozlišujeme v tom, čo sme dnes konali, čo hovorili, ako mysleli a pociťovali, a čo pri tom cítili – vyciťovali.

Spomienky, ktoré v nás vyvolajú čosi nepríjemné príjmeme vedome s úsilím o pochopenie zákonitostí dejov pri nich.

Nezvládnuté udalosti napravíme podľa ich druhu prosbou o odpustenie, odpustením, dobroprajným želaním … modlitbou z vnútorného popudu.

Za to dobré aj zlé čo sme dnes prežili ďakujeme.

Po každom obraze smerujeme svoje chcenie do pokoja prítomnosti, k dôvere že všetko včas a dobre splníme, do stavu ” tu a teraz “.

Mnohí pri tom asi prídeme na to, že väčšinu ak nie všetky zle zvládnuté situácie (či už dobré alebo zlé) dnes mali jednu príčinu.

Neudržali sme svoje vedomie – svojho ducha v danej situácii v prítomnosti, aby nás cez ne viedol s nadhľadom, a že prekážkou k tomu boli často naše vlastné, duchom nekontrolované, myšlienky produkované rozumom.

V priebehu tejto činnosti budeme cítiť stupňujúce sa duševné uvoľnenie doprevádzané prúdom Sily – Živy ( pôvodný Slovanský výraz v tomto prípade  podľa mňa najlepšie vystihuje toto cítenie).

Už samotné duševné uvoľnenie a prúdenie Živy nabáda k tomu aby táto duševná očista bola zakončená modlitbou; odovzdaním sa Bohu.

Po nej sa ideme umyť, obliecť do pyžama a s vďačným cítením k Stvoriteľovi spať.

S čím sme večer líhali s tým skoro ráno vstávame.

 

Sila slov

Erik, 7. január 2013 – 20:11 -

Aj slová formujú pocity, a dokonca môžu povzbudiť cit. Či sa povie ” pohár je poloprázdny alebo poloplný” vecne je to to isté ale pojmy vyvolajú rôzne asociácie. Preto ” dbajme aj na svoje slová lebo z nich vzídu činy …. ” ako povedal tuším Dalajláma. Výsledok nás možno prekvapí, ako  … tu

Nesúdim, aby som nebol súdený

Igor, 10. december 2012 – 16:08 -

Čokoľvek píšem, píšem iba za seba, lebo za iných sa nedá. Indiánske príslovie hovorí, že neposudzuj nikoho, ak si nekráčal v jeho mokasínach aspoň míľu. Tak aj dnes, keď uvažujem ako dosiahnúť čistotu svojho myslenia, nemôžem to zovšeobecňovať. Nemôžem vedieť, čo vás ostatných oslovuje, aké máte svoje prežitia a pochopenia. Neviem aká je vaša dôvera a istota. Môžem to iba tušiť a vo chvíľach vzájomného naladenia vycítiť, že nejako podobne vibruje viac ľudí v mojom okolí. Nie však všetci a to je v poriadku. Preto má zmysel zdieľať svoje vnútorné prežitia. Môžu sa stať motiváciou k hľadaniu cesty. Ale cesta je pre každého z nás aj tak jedinečná. A to je to krásne na tom.

Udalosti sa valia životom a uvedomujem si, koľko práce je treba ešte urobiť. Každá v sebe skrýva nejaký postoj, rozhodnutie, ktoré je treba učiniť.
Prechádzam si všetkých najbližších okolo seba – manželku, deti, súrodencov, rodičov, švagrov a švagriné, spolupracovníkov, susedov… Uvažujem o uplynulých prežitiach, či mám nejaké vnútorné výhrady voči niektorému ich prejavu. Čo sa ma dotklo ? Čo pozorujem a aké vibrácie to u mňa vyvoláva ? Ak sa objavuje vnútorný pocit nevôle a tlačia sa myšlienky ako „Nechápem ako ešte môže…“, „Veď toľkokrát som mu/jej už hovoril…“, či dokonca „Brr, toho teda nemusím…“, možno iba jednoducho „Au to ma bolí…“ a podobné, je čas sa hlbšie zamyslieť. Čo je to, čo spôsobuje tento môj postoj ? Nie je to náhodou nejaký rezonančný obvod ukrytý hlboko vo mne, ktorý sa rozochveje rovnakou strunou, vždy keď niečo podobné vidím, alebo dokonca osobne zažívam od dotyčnej osoby ? Kedy v minulosti som podobne jednal ? Samozrejme, mám tendenciu to ihneď zavrhnúť: Pokračovať »

Posolstvo skryté v slovách

Redakcia, 23. október 2012 – 5:45 -

Prednedávnom vyšiel článok o tom, že ” pospiatky nevieme klamať”. Náhodou bolo jedným novinárom na viacerých prípadoch preukázané, že ak pustíme záznam rozhovoru odzadu, tak je možné počuť, čo si v skutočnosti diskutujúci myslia, resp. aká je skutočnosť súvisiaca s udalosťou o ktorej diskutujú. Keďže to súvisí a ukazuje na schopnosti človeka vyciťovať každé pre a proti v živote, o ktorých na tejto stránke hovoríme, doporučujeme si článok prečítať.

alebo tu : http://magazin.atlas.sk/spektrum/fakty-x-posolstvo-skryte-v-slovach-pospiatky-nevieme-klamat/802765.html

 

O myslení …

Erik, 20. október 2012 – 23:10 -

Je to už sedem rokov, čo som bol na prednáške o myslení. Hneď od jej začiatku som vedel, že to je oblasť, ktorú som vtedy vo svojom živote ešte nezvládol, a že predo mnou stál človek, ktorý už je v tom o kúsok predo mnou. Začal som teda viac dbať na to čo chcem, ako myslím a konám. Zvýšené úsilie o dobro, snaha o čisté myslenie a nezištné konanie mi postupne prinášalo nezabudnuteľné prežitia, ktoré ma uistili v presvedčení, že kvalita môjho života závisí od kvality môjho chcenia, myslenia, reči a konania. A zároveň, že mám v sebe schopnosti, vďaka ktorým som schopný rozlišovať, čo je pre mňa v tomto svete dobré a čo zlé.

Koho tento úvod oslovil môže kliknúť na odkazy nižšie, kde svoje skúsenosti a prežitia viac opisujem. Samozrejme možnosti môjho vývoja ( nášho vývoja ) v tom sú tak rozsiahle, že sa javia ako „bez hraníc“, preto pripúšťam, že informácie ktoré v úvahách predkladám môžu pre mňa časom vyznieť aj aj trocha inak, najmä keď k nim pribudnú ďalšie prežitia; a možno aj pre Vás… Podávam ich však ďalej s presvedčením, že sú ľudia pre ktorých môžu byť prínosom, a tí si ich nájdu…

Ale poďme poporiadku – nájdime si čas pre seba:

1., Schopnosti rozlišovania – jemný cit a hrubý rozum

2., Myšlienka – forma energie

3., Chyba v programe človeka – žeby dedičný hriech?

4. Kvadrant  a zákonitosti myslenia – „bez práce na sebe nie sú …“ alebo ako si pomôcť